Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. BBC: W środę decyzja UEFA o ewentualnym przeniesieniu finału

W środę Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ma zdecydować o ewentualnym przeniesieniu finału Ligi Mistrzów ze Stambułu do Londynu - poinformowała BBC. W meczu o trofeum spotkają się dwa angielskie kluby - Manchester City i Chelsea.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 w Turcji sprawiła, że Wielka Brytania wpisała ten kraj na "czerwoną listę", co znacznie utrudnia podróżowanie i wymaga odbycia 10-dniowej kwarantanny. Brytyjski rząd zaapelował już do kibiców, aby nie jechali do Stambułu na finał 29 maja.

O przeniesienie meczu do UEFA zwrócił się w ubiegłym tygodniu premier Boris Johnson. W poniedziałek piłkarska centrala prowadzi w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami brytyjskich władz.

Także podróż ze Szwajcarii, gdzie znajduje się siedziba UEFA, wymaga 10-dniowej kwarantanny w Anglii, ale agencja Associated Press poinformowała, iż pracownicy UEFA są na liście wyjątków i nie będą musieli spełniać tego wymagania podczas finałów mistrzostw Europy, które rozpoczynają się 11 czerwca. Londyn jest jednym z miast-gospodarzy.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje