Liga Mistrzów. Bayern zagra z Salzburgiem bez Niklasa Suele

Bayern Monachium podejdzie do środowego meczu z RB Salzburg osłabiony brakiem kilku kluczowych piłkarzy. Do grona nieobecnych dołączy obrońca Niklas Suele - poinformował trener Hansi Flick. Transmisja meczu w środę w Polsat Sport Premium 2.

Suele przed przerwą reprezentacyjną przez tydzień był izolowany od drużyny, bowiem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Później został dowołany na zgrupowanie reprezentacji Niemiec. Rozegrał 90 minut przeciwko Ukrainie, ale w starciu z Hiszpanią został zmieniony już w przerwie.

Po powrocie do klubu środkowego obrońcy zabrakło w ogóle w kadrze meczowej na mecz z Werderem Brema (1-1). Trener Flick zapowiedział też, że piłkarz nie zagra w środę przeciwko RB Salzburg.

- Niklas musi zarobić zaległości treningowe. Mamy nadzieję, że w sobotę już zagra - zapowiedział szkoleniowiec. W przyszłą sobotę Bawarczyków czeka ligowe spotkanie z VfB Stuttgart.

Poza absencją Suele Bayern będzie musiał radzić sobie bez innych kluczowych piłkarzy - środkowych pomocników Joshuy Kimmicha i Corentina Tolisso. Na pewno nie zagra także rewelacyjny lewy obrońca Alphonso Davies, a niepewny jest występ grającego ostatnio na tej pozycji Lucasa Hernandeza oraz prawego defensora Bouny Sarra.

W tej sytuacji na lewą flankę ponownie może powędrować David Alaba, a na środku defensywy ponownie znajdzie się miejsce dla Javiego Martineza i Jerome'a Boatenga.

Bayern w razie zwycięstwa może już jutro zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Początek spotkania w środę o godzinie 21. Transmisja meczu w Polsat Sport Premium 2.