Liga Mistrzów: Bayern Monachium - Chelsea Londyn 4-1 (2-1)

8 sierpnia na Allianz Arena w Monachium odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Bayernu Monachium a Chelsea FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu Monachium 4-1.

T. Abraham 44'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartkę obejrzał Wilfredo Caballero z Chelsea FC (”The Blues”).

Już na początku meczu to piłkarze Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania z karnego bramkę zdobył Robert Lewandowski. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 23 strzelone gole.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bayernu Monachium, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ivan Periszić. Asystę zanotował Robert Lewandowski.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Emersona, zawodnika gości.

Niedługo później Tamy Abraham wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Blues”, strzelając gola w 44. minucie spotkania.

Trener Bayernu Monachium postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Jerome'a Boatenga. Na boisko wszedł Niklas Süle, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 64. minucie Ivan Periszić został zastąpiony przez Philippe'a Coutinha.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 76. minucie spotkania, gdy Corentin Tolisso zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Robert Lewandowski.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 81. minucie, w jedenastce Bayernu Monachium za Serge'a Gnabrego wszedł Javi Martinez, a w drużynie Chelsea FC Tamy Abraham zmienił Oliviera Girouda.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 83. minucie Robert Lewandowski ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-1. Bramka padła po podaniu Odriozoli.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Andreas Christensen
63′ Jerome Boateng
Reece James
Alphonso Davies
Emerson Palmieri dos Santos43′
Leon Goretzka
Kurt Happy Zouma
71′ Joshua Kimmich
Ross Barkley
 24′ 64′ Ivan Periszić
Mason Mount
70′ Alcantara Thiago
N'Golo Kanté
 10′ (k.), 83′ Robert Lewandowski
Mateo Kovaczić
81′ Serge Gnabry
Antonio Ruediger
71′ Álvaro Odriozola Arzallus
Dynel Simeu
63′ Niklas Süle
Fikayo Tomori
64′ Philippe Coutinho
Lewis Bate
Mickaël Cuisance
Henry Lawrence
81′ Aginaga Javi Martinez
Michy Batshuayi
Jamal Musiala
Armando Broja
70′  76′ Corentin Tolisso
Olivier Giroud81′
Malik Tillman

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Chelsea FC przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna ”The Blues” w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.