Liga Mistrzów. Bayer Leverkusen - Lokomotiw Moskwa 1-2. Gol Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla Lokomotiwu Moskwa w 16. minucie wyjazdowego spotkania z Bayerem Leverkusen w pierwszej kolejce grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po jego trafieniu goście prowadzili 1-0. Ostatecznie piłkarze ze stolicy Rosji wygrali 2-1.

D. Barinow 37'

Krychowiak wykorzystał sytuację sam na sam, pokonując bramkarza Lukasza Hradecky'ego mocnym, płaskim strzałem.

W wyjściowym składzie gości znalazł się również Maciej Rybus. W meczowej kadrze gospodarzy zabrakło Adriana Stanilewicza.

Cały sędziowski zespół, wliczając asystentów wideo (VAR), również złożony był z Polaków. Arbitrem głównym jest Paweł Raczkowski.

Bayer wyrównał w 25. minucie. Karim Bellarabi podał do Larsa Bendera, który wycofał spod linii końcowej do Charlesa Aranguiza. Ten uderzył z pierwszej piłki, której lot po drodze zmienił jeszcze Benedikt Hoewedes, zupełnie myląc Guilherme.

Lokomotiw wrócił na prowadzenie w 37. minucie. Hradecky wybijając piłkę podał wprost do Dmitrija Barinowa, a ten wykorzystał fatalny błąd, strzelając natychmiast na pustą bramkę z ponad 30 metrów.

Po zmianie stron gospodarze przycisnęli. Piłkarze ze stolicy Rosji mieli momentami problemy, aby wyjść z własnej połowy.

"Aptekarze" próbowali, ale jak na złość w decydujących momentach brakowało im tej właśnie aptekarskiej precyzji.

Benedikt Hoewedes 25′ (samob.)
76′ Charles Aranguiz
Dmitrij Barinow  37′ 55′
71′ Julian Baumgartlinger
Fiodor Smołow
46′ Leon Bailey Butler
Dmitri Zhivoglyadov
71′ Nadiem Amiri
Aleksandr Kolomeytsev
46′ Lucas Nicolás Alario