Liga Mistrzów: BATE Borysów - Rosenborg Trondheim 2-1 (1-1)

W starciu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 24 lipca, jedenastka BATE wygrała z Rosenborgiem 2-1 (1-1). Mecz na Borisov Arena w Barysaw obejrzało 12 696 widzów.

A. Konradsen 25'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu arbiter ukarał kartką Alexandra Tofta, piłkarza gości.

Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół BATE objął prowadzenie. W piątej minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Igor Stasewicz.

W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vegara Eggena z Rosenborga, a w 21. minucie Slobodana Simovicia z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Rosenborga otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Anders Konradsen. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze BATE odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie Maksim Skavysh dał prowadzenie swojej drużynie.

W 64. minucie Babajide Akintola zastąpił Samuela Adegbenra. W 77. minucie w zespole Rosenborga doszło do zmiany. Pål Helland wszedł za Yanna-Erika de Lanlaya. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Mike Jensen
21′ Slobodan Simović
Anders Ågnes Konradsen  25′
 5′ (k.) Igor Stasewicz
Marius Lundemo
Evgeni Yablonskiy
Babajide David Akintola64′
78′ Nemanja Milić
Yann-Erik de Lanlay77′
 51′ 85′ Maksim Skavysh
Anders Trondsen
78′ Hervaine Moukam Mekontso
Samuel Adeniyi Adegbenro64′
85′ Jasse Tuominen
Pål André Helland77′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom BATE, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Rosenborga w drugiej połowie również wymienił dwóch graczy.