Liga Mistrzów: BATE Borysów pokonało Athletic Bilbao

BATE Borysów nie pęka w Lidze Mistrzów. Białorusini podnieśli się po klęsce 0-6 z FC Porto i w drugiej kolejce w grupie H niespodziewanie pokonali 2-1 Athletic Bilbao. Emocji nie brakowało w innych meczach.

BATE wyszło na prowadzenie w 19. minucie po bramce Denisa Poljakowa. W 41. na 2-0 podwyższył Aleksandr Karnicki.

Co prawda Baskowie z Bilbao jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Aritza Aduriza, ale nie zdołali zdobyć wyrównującego gola.

Wielkie emocje do ostatniej sekundy towarzyszyły meczowi Szachtara Donieck z FC Porto.

We Lwowie ukraiński zespół prowadził 2-0 po golach Aleksa Teixeiry i Luiza Adriano, ale goście z Portugalii tanio skóry nie sprzedali.

W 89. minucie Jackson Martinez zdobył bramkę z karnego, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry wyrównał. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Piękna bramka Nemanji Maticia, zdobyta głową, dała Chelsea wygraną 1-0 w Lizbonie ze Sportingiem.

Schalke 04 Gelsenkirchen tylko zremisowało u siebie 1-1 ze słoweńskim NK Maribor.

APOEL Nikozja także 1-1 zremisował z Ajaksem Amsterdam. Piłkarz gości Arkadiusz Milik nie pojawił się na boisku.

Sprawdź sytuację w grupach Ligi Mistrzów!

Dowiedz się więcej na temat: BATE Borysów | Athletic Bilbao | Liga Mistrzów