Liga Mistrzów: Atletico Madryt - Liverpool FC 1-0 (1-0)

W meczu rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 18 lutego, jedenastka Atletico wygrała z Liverpool FC 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie obejrzało 67 443 widzów.

Liga Mistrzów
2020-02-18 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 67443 | Arbiter: S. Marciniak
Atletico Madryt
Liverpool FC
1
0
Saul 4'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Saul dla zespołu Atletico. Bramka padła w tej samej minucie.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sadia Manégo z Liverpool FC (”The Reds”), a w 45. minucie Ángela Correę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico.

Na drugą połowę zespół Atletico wyszedł w zmienionym składzie, za Thomasa Lemara wszedł Llorente. Także jedenastka Liverpool FC wyszła w zmienionym składzie, za Sadia Manégo wszedł Divock Origi. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Joe Gomez z zespołu gości. Była to 59. minuta starcia.

W 70. minucie Alvaro Morata został zastąpiony przez Vitolo. W 72. minucie Mohamed Salah został zmieniony przez Aleksa Oxlade-Chamberlaina, a za Jordana Hendersona wszedł na boisko James Milner, co miało wzmocnić jedenastkę Liverpool FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ángela Correę na Diego Costę. W drugiej połowie nie padły gole.

Jordan Henderson80′
 4′ . Saul Niguez
Georginio Wijnaldum
46′ Thomas Lemar
Mohamed Salah73′
45′ 78′ Ángel Martín Correa
. Roberto Firmino
71′ Alvaro Morata
James Milner80′
46′ Marcos Llorente Moreno
Alex Oxlade-Chamberlain73′
71′ Victor Machin Perez Vitolo
Takumi Minamino
78′ Da Silva Diego Costa
Divock Origi46′

Przewaga drużyny ”The Reds” w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Liverpool FC pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.