Liga Mistrzów: Atalanta Bergamo - Valencia Club de Futbol 4-1 (2-0)

W starciu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 19 lutego, zespół Atalanta BC wygrał z Valencia CF 4-1 (2-0). Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie obejrzało 44 236 widzów.

Liga Mistrzów
2020-02-19 21:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 44236 | Arbiter: M. Oliver
D. Czeryszew 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Atalanta BC.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Atalanta BC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Hans Hateboer. W zdobyciu bramki pomógł Alejandro Gomez.

Drużyna Valencia CF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Atalanta BC, zdobywając kolejną bramkę. W 42. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Josip Ilicić. Przy strzeleniu gola pomógł Mario Pašalić.

Niedługo później Remo Freuler wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atalanta BC, strzelając kolejnego gola w 57. minucie pojedynku.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem Hans Hateboer ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 4-0. Asystę przy bramce ponownie zanotował Mario Pašalić.

W 64. minucie Gonçalo Guedes został zastąpiony przez Denisa Czeryszewa.

Zawodnicy Valencia CF szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 66. minucie bramkę pocieszenia zdobył Denis Czeryszew.

Po chwili trener Valencia CF postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Maximiliana Gómeza. Na boisko wszedł Kevin Gameiro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Duván Zapata wszedł za Mattię Caldarę. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Hans Hateboer z Atalanta BC. Była to 79. minuta meczu.

Kibice Atalanta BC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rusłana Malinowskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alejandro Gomez. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Adrien Tameze wszedł za Maria Pašalicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Eliaquim Mangala
75′ Mattia Caldara
Mouctar Diakhaby
 16′, 63′ 79′ Hans Hateboer
José Luis Gaya Pena
Marten de Roon
Ferran Torres García
91′ Mario Pašalić
Daniel Parejo
 58′ Remo Freuler
Geoffrey Kondogbia
Robin Gosens
Maximiliano Gómez73′
80′ Alejandro Gomez
Carlos Soler Barragán
 42′ Josip Ilicić
Goncalo Guedes64′
Marco Sportiello
Jasper Cillessen
91′ Adrien Tameze
Guillem Molina Gutiérrez
80′ Rusłan Malinowski
Jaume Vicent Costa Jordá
Timothy Castagne
Thierry Rendall Correia
Luis Fernando Muriel Fruto
Rubén Sobrino Pozuelo
75′ Duván Esteban Zapata Banguera
Denis Czeryszew64′  66′

Kevin Gameiro73′

Zespół Atalanta BC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Valencia CF żadną kartką, natomiast zawodnikom Atalanta BC pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Atalanta BC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Valencia CF w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.