Reklama

Reklama

Liga Mistrzów: Ararat-Armenia FC - AIK Fotboll 2-1 (2-1)

W spotkaniu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 9 lipca, drużyna Ararat-Armenii FC zwyciężyła z Fotboll 2-1 (2-1). Mecz na Yerevan Football Academy w Erywaniu obejrzało 1 497 widzów.

W  spotkaniu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 9 lipca, drużyna Ararat-Armenii FC zwyciężyła  z Fotboll  2-1 (2-1). Mecz na Yerevan Football Academy w Erywaniu obejrzało 1 497 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie sędzia wręczył żółtą kartkę Robertowi Lundströmowi z zespołu gości.

Już na początku meczu piłkarze Ararat-Armenii FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie po rozpoczęciu z karnego bramkę zdobył Petros Avetisyan.

W 13. minucie czerwoną kartkę obejrzał Robert Lundström, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 28. minucie żółtą kartką został ukarany Gor Malakjan, zawodnik Ararat-Armenii FC.

Reklama

Piłkarze gości nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Chinedu Obasi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ararat-Armenii FC w 45. minucie spotkania, gdy Petros Avetisyan strzelił drugiego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Drugą połowę zespół Ararat-Armenii FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Gora Malakjana wszedł Ilja Antonov. Także w zespole Fotboll w czasie przerwy zaszły zmiany, za Bilala Husseina wszedł Sebastian Larsson. W 65. minucie Chinedu Obasi został zmieniony przez Kolbeinna Sigthorssona.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ararat-Armenii FC doszło do zmiany. Ugochukwu Ogana wszedł za Antona Kobyalkę. Chwilę później trener Ararat-Armenii FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Petrosa Avetisyana. Na boisko wszedł Armen Ambartsumyan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 84. minucie w zespole Fotboll doszło do zmiany. Rasmus Lindkvist wszedł za Antona Salétrosa.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Ilja Antonov z Ararat-Armenii FC. Była to 89. minuta spotkania.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 17 lipca w Solnej. Strata Fotboll wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL