Liga Mistrzów: Ararat-Armenia FC - AC Omonia Nikozja 0-1 (0-0,0-0)

19 sierpnia na Yerevan Football Academy w Erywaniu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Ararat-Armenii FC a Omoni Nikozja. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem Omoni Nikozja 1-0, który wywalczyła awans.

Thiago Santos 94'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Serhiego Vakulenkę z Ararat-Armenii FC, a w 39. minucie Michala Durisza z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 62. minucie żółtą kartkę dostał Kódjo Alphonse z Ararat-Armenii FC. W 67. minucie Michal Durisz został zastąpiony przez Érica Bauthéaca.

Między 73. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ararat-Armenii FC i jedną drużynie przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ararat-Armenii FC doszło do zmiany. Zakaria Sanogo wszedł za Yusufa Otubanjo. Trener Omoni Nikozja postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Charalamposa Mavriasa i na pole gry wprowadził napastnika Loizosa Loizou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Fabiano Ribeiro de Freitas
85′ Guilherme António de Souza
Tomasz Huboczan
73′ 97′ David Humanes Muñoz
Ádám Lang
74′ 111′ Ângelo Rafael Teixeira Alpoim Meneses
Jan Lecjaks116′
17′ Serhii Vakulenko
Michael Lüftner
62′ Kódjo Kassé Alphonse
Vitor Hugo Gomes da Silva91′
90′ Yoan Gouffran
Thiago Ferreira dos Santos  94′ 74′ 103′
73′ Yusuf Otubanjo
Andronikos Kakoullis
Dmitri Abakumov
Charalambos Kyriakides
Alex Júnior Christian
Francisco Manuel Geraldo Rosa
111′ Aleksandar Damcevski
Ioannis Kousoulos91′
90′ Armen Ambartsumyan
Éric Bauthéac67′
Hovhannes Harutyunyan
Charalampos Charalampous
85′ Sargis Shahinyan
Marinos Tzionis103′ 102′
73′ Zakaria Sanogo
Loizos Loizou81′

W 91. minucie w drużynie Omoni Nikozja doszło do zmiany. Ioannis Kousoulos wszedł za Vitora Gomesa.

Jedyną bramkę meczu dla Omoni Nikozja zdobył Thiago Santos w 94. minucie. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał David Bollo z drużyny Ararat-Armenii FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 73. minucie.

W 102. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marinosa Tzionisa, zawodnika Omoni Nikozja. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole Omoni Nikozja doszło do zmiany. Marinos Tzionis wszedł za Thiaga Santosa. W 111. minucie w drużynie Ararat-Armenii FC doszło do zmiany. Aleksandar Damcevski wszedł za Ângela.

W czwartej minucie przed zakończnieniem dogrywki arbiter pokazał żółtą kartkę Janowi Lecjaksowi, piłkarzowi gości. Dogrywkę wygrał zespół gości który strzelił jednego gola.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.