Liga Mistrzów. Ajax - Liverpool 0-1 w meczu grupy B

W premierowej serii gier grupowych Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam uległ Liverpoolowi 0-1. O losach spotkania zadecydowało samobójcze trafienie Nicolasa Tagliafico. Dla "The Reds" było to pierwsze spotkanie bez lidera defensywy Virgila van Dijka, który z powodu kontuzji nie zagra przez wiele miesięcy.

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć wyniki wszystkich meczów fazy grupowej LM

Nie tylko fani "The Reds" zadawali sobie pytanie, jak wypadnie ekipa Juergena Kloppa w boju z Ajaksem bez Virgila van Dijka. Holenderski stoper w sobotnich derbach Liverpoolu doznał groźnej kontuzji kolana. Konieczna jest interwencja chirurga. Zawodnika najprawdopodobniej w tym sezonie nie zobaczymy już na murawie.

W meczu inaugurującym marsz po kolejny Puchar Europy niemiecki szkoleniowiec dyrygentem defensywy mianował Joego Gomeza. W rolę jego partnera wcielił się natomiast Fabinho.

Gospodarze mogli wystawić optymalną jedenastkę, ale już w 9. minucie potrzebna była wymuszona zmiana. Kontuzjowanego Mohammeda Kudusa zastąpił Quincy Promes.

Koniec pecha? Nic z tych rzeczy. Los zakpił z gospodarzy po raz drugi 10 minut przed gwizdkiem na przerwę. Samobójcze trafienie zaliczył wówczas argentyński obrońca Nicolas Tagliafico. Po strzale Sadio Mane interweniował nieszczęśliwie na piątym metrze i zrobiło się 0-1.

Krótko przed zejściem do szatni znakomitą okazję na wyrównanie miał Tadić. Przelobował już Adriana, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów gości.

Z kolei tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony Klaassen trafił w słupek. To było ostatnie ostrzeżenie dla Liverpoolu.

Klopp nie był zadowolony z gry swoich podopiecznych. Najlepszy na to dowód to pokerowa zagrywka, na jaką zdecydował się po godzinie spotkania. Dokonał wówczas potrójnej zmiany, ściągając z murawy złote trio tworzone przez Salaha, Mane i Roberto Firmino.

Niedługo potem goście przeżyli chwilę grozy, gdy arbiter wstrzymał grę i zarządził analizę VAR. Wydawało się, że we własnym polu karnym Trent Alexander-Arnold odbił piłkę nieprzepisowo ręką. "Jedenastka" ostatecznie nie została jednak podyktowana, a Liverpool dowiózł szczęśliwie prowadzenie do końcowego gwizdka.

Ajax Amsterdam - Liverpool FC 0-1 (0-1)

Bramki: 0-1 (35. Tagliafico, samobójcza)

Trent Alexander-Arnold80′
84′ Perr Schuurs
Tavares Fabinho
Lisandro Martínez
Joe Gomez
35′ (samob.) Nicolas Tagliafico
Andrew Robertson
74′ Davy Klaassen
James Milner38′ 90′
Ryan Jiro Gravenberch
Curtis Jones46′
83′ Daley Blind
Georginio Wijnaldum
74′ David Neres Campos
Mohamed Salah60′
9′ Mohammed Kudus
Rhys Williams90′
74′ Jurgen Ekkelenkamp
Jake Cain
74′ Zakaria Labyad
Jordan Henderson46′
83′ Klaas-Jan Huntelaar
Xherdan Shaqiri60′
9′ 90′ Quincy Anton Promes
Takumi Minamino60′
84′ Lassina Chamste Soudine Franck Traoré