Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam - PAOK Saloniki 3-2 (1-1)

13 sierpnia na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami AFC Ajax a PAOK Saloniki. Mecz zakończył się zwycięstwem AFC Ajax 3-2. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 2-2, awans wywalczyła jedenastka AFC Ajax. Na stadionie zasiadło 53 942 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

Liga Mistrzów
2019-08-13 20:30 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 53942 | Arbiter: C. Pawson
D. Biseswar 23',90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze PAOK Saloniki otworzyli wynik. W 23. minucie Diego Biseswar dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lisandra Martíneza z AFC Ajax, a w 30. minucie Dimitrisa Pelkasa z drużyny przeciwnej. W 32. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Zawodnicy AFC Ajax nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Dušan Tadić.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka AFC Ajax rozpoczęła w zmienionym składzie, za Răzvana Marina wszedł Sergino Dest. Między 50. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom PAOK Saloniki i jedną drużynie przeciwnej.

W 63. minucie Dimitris Pelkas został zmieniony przez Karola Świderskiego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Dimitrisowi Giannoulisowi z drużyny gości. W 71. minucie Léo Jabá został zmieniony przez Dimitrisa Limnios, co miało wzmocnić zespół PAOK Saloniki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Neresa na Klaasa-Jana Huntelaara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC Ajax w 79. minucie spotkania, gdy Nicolas Tagliafico strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Hakim Ziyech.

W 82. minucie w drużynie PAOK Saloniki doszło do zmiany. Josip Mišić wszedł za Andersona Esitiego. Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Léo Matos, zawodnik gości.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dušan Tadić z AFC Ajax. W 89. minucie w jedenastce AFC Ajax doszło do zmiany. Dani de Wit wszedł za Donny'ego van de Beeka.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku Diego Biseswar ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-2.

Minutę później sędzia przyznał kartki André Onanie z AFC Ajax oraz José Crespowi, Dimitrisowi Limnios z zespołu gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Jabá
90′ André Onana
Alexandros Paschalakis55′
Daley Blind
José Ángel Crespo Rincón90′
26′ Lisandro Martínez
Leonardo de Matos Cruz85′
Noussair Mazraoui
Dimitris Giannoulis65′
 79′ Nicolas Tagliafico
Fernando Lopes dos Santos Varela
Joël Veltman
Dimitris Pelkas30′ 63′
Hakim Ziyech
Diego Biseswar  23′, 90′
46′ Răzvan Gabriel Marin
Omar El Kaddouri50′
89′ Donny van de Beek
Anderson Esiti82′
 43′ (k.), 85′ (k.) 32′ (k.) Dušan Tadić
Chuba Akpom
78′ David Neres Campos
Leonardo Rodrigues Lima71′
Bruno Varela
Živko Żyvković
Edson Alvarez
Sverrir Ingi Ingason
46′ 60′ Sergino Dest
Josip Mišić82′
Perr Schuurs
Douglas Augusto Soares Gomes
89′ Dani de Wit
Miroslav Stoch
78′ Klaas-Jan Huntelaar
Dimitris Limnios71′ 90′
Quincy Anton Promes
Karol Świderski63′

Jedenastka AFC Ajax była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami siedmiu piłkarzy gości. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i sześć w drugiej połowie meczu. Zawodnicy AFC Ajax otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.