Lewandowski znów trafia w LM. Kanonada Bayernu

Bayern Monachium gromi rywala, a Robert Lewandowski cieszy się z kolejnej bramki! Mistrzowie Niemiec mają za sobą następny udany występ w meczu Ligi Mistrzów. W środę rozbili na Estadio da Luz Benficę 4-0 i umocnili się na prowadzeniu w grupie E.

Mecz od początku był bardzo ciekawy. Choć długo nie padały bramki, to świetnie oglądało się to spotkanie.

Pierwszy zaatakował Bayern. Już w trzeciej minucie dobrą szansę miał Lewandowski. Był jednak na spalonym. Siedem minut później znalazł się już na czystej pozycji, ale Odysseas Vlachodimos odbił strzał głową Polaka.

W 33. minucie wykazał się z kolei bramkarz Bayernu. Po bojaźliwym początku Benfica przeszła do ataku i Manuel Neuer musiał się wykazać. Niemiec odbił strzał Darwina Nuneza.

Chwilę później to jednak Bayern mógł prowadzić. Tuż przed przerwą piłkę w siatce umieścił Robert Lewandowski, ale gol nie został uznany. Po analizie VAR sędzia orzekł, że Polak zdobył bramkę ręką, finalizując centrę Kingsley'a Comana.

Po zmianie stron VAR przerwał także radość z gola Thomasa Muellera. W końcu jednak Bayern dopiął swego i w 70. minucie objął prowadzenie. Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Leroy Sane.

Bayern Monachium gromi w Lidze Mistrzów. Robert Lewandowski z golem

To był początek końca Benfiki, która w później została kompletnie rozbita. Najpierw gola samobójczego strzelił Everton, później Robert Lewandowski skorzystał z podania Sane, po czym niemiecki skrzydłowy sam dokończył dzieła zniszczenia.

Warto zaznaczyć, że mistrzowie Niemiec musieli radzić sobie bez swojego trenera, który nie mógł zasiąść na ławce rezerwowych z powodu choroby.

MP/TB

Liga Mistrzów
2021-10-20 21:00 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Widzów: 55201 | Arbiter: Ovidiu Hațegan
Niklas Süle
45′ Nicolas Otamendi
Dayotchanculle Oswald Upamecano56′
40′ Andre Almeida
Lucas François Bernard Hernández Pi59′ 85′
51′ 81′ Joao Mario
Joshua Walter Kimmich
Alex Grimaldo
Thomas Mueller77′
Julian Weigl
Kingsley Junior Coman86′
80′ Silva Rafa
Marcel Sabitzer86′
76′ Roman Jaremczuk
Leroy Aziz Sané  70′, 84′
81′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Josip Stanišić77′
40′ Diogo António Cupido Gonçalves
Omar Tyrell Crawford Richards85′
Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo
Serge David Gnabry66′
Soualiho Meité
Jamal Musiala86′
80′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Marc Roca Junqué
Nemanja Radonjić
Corentin Tolisso86′
81′ Adel Taarabt
Eric Maxim Choupo-Moting
81′ Gonçalo Matias Ramos

76′ 80′ (samob.) Éverton Sousa Soares