Lazio Rzym - Club Brugge KV 2-2 (2-1). 6. kolejka Ligi Mistrzów

8 grudnia na Stadio Olimpico w Rzymie odbyło się spotkanie 6. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Lazio Rzym i FC Brugge. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Mecz obejrzało 10 860 widzów.

Liga Mistrzów
2020-12-08 18:55 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 10860 | Arbiter: Cüneyt Çakιr
H. Vanaken 76'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Eduardowi Sobolowi, zawodnikowi FC Brugge.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Lazio Rzym (”Orły”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Carlos Correa.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Ruud Vormer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lazio Rzym w 27. minucie spotkania, gdy Ciro Immobile zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Wesley Hoedt z zespołu gospodarzy. W 39. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Eduard Sobol z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w drugiej minucie. W 42. minucie Noa Noëll zastąpił Simona Delego.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna ”Orłego” wyszła w zmienionym składzie, za Wesleya Hoedta wszedł Ştefan Radu. Trener ”Orłych” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Leivę. Na boisko wszedł Gonzalo Escalante, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Felipe Caicedo, Jean-Daniel Akpa, a na ich miejsce weszli Ciro Immobile, Luis Alberto.

Zawodnicy FC Brugge w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Hans Vanaken. Przy zdobyciu bramki pomógł Ruud Vormer.

W 84. minucie w zespole FC Brugge doszło do zmiany. David Okereke wszedł za Krépina Diattę. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie ”Orłego” doszło do zmiany. Andreas Pereira wszedł za Carlosa Correę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Adam Marušić z ”Orłych”. Była to 90. minuta starcia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Federico Ricca Rostagnol
36′ 46′ Wesley Theodorus Hoedt
Odilon Kossounou
Manuel Lazzari
Krépin Diatta84′
Sergej Milinković-Savić
Ruud Willem Vormer  15′
75′ Romero Alconchel Luis Romero
Hans Vanaken  76′
90′ Adam Marušić
Eduard Sobol2′ 39′
75′ Lucas Pezzini Leiva
Eder Alvarez-Balanta77′
 12′ 86′ Carlos Joaquín Correa
Charles De Ketelaere
 27′ (k.) 75′ Ciro Immobile
Ignace Van der Brempt84′
46′ Ştefan Daniel Radu
Mats Rits77′
75′ Jean-Daniel Akpa
Youssouph Mamadou Badji
Danilo Cataldi
Emmanuel Bonaventure Dennis
75′ Gonzalo Escalante
David Chidozie Okereke84′
Mohamed Salim Fares
Siebe Schrijvers
86′ Andreas Hugo Hoelgebaum Pereira

Marco Parolo

75′ Felipe Caicedo

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół ”Orłego” w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.