Lazio Rzym - Borussia Dortmund 3-1 w meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów

Lazio Rzym pokonało 3-1 Borussię Dortmund w meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów. Łukasz Piszczek rozegrał 65 minut, ale nie może być zadowolony z przebiegu meczu.

Liga Mistrzów: wyniki, tabele grup, terminarz, strzelcy

Już w 6. minucie meczu stratę piłki pod własnym polem karnym 17-letniego Jude'a Bellinghama wykorzystał Ciro Immobile. Były napastnik Borussii Dortmund zachował ogromny spokój i zdobył bramkę przeciwko swojemu byłemu zespołowi.

W 23. minucie nie popisał się Piszczek, który przegrał pojedynek główkowy po rzucie rożnym we własnym polu karnym. Gol ostatecznie został zapisany jako samobójcze trafienie bramkarza Marvina Hitza.

Po zmianie stron nadzieje swojemu zespołowi przywrócił Erling Haaland, oddając piekielnie mocny strzał pod poprzeczkę bramki, ale radość Borussii nie trwała długo. W 76. minucie gry wynik meczu ustalił Jean Akpa Akpro.

W drugim meczu grupy G Club Brugge pokonał 2-1 Zenit St. Peteresburg.

Lazio Rzym - Borussia Dortmund 3-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Immobile (6.), 2-0 Hitz (23. - samobójcza), 2-1 Haaland (71.), 3-1 Akpa Akpro (76.).

Spotkania Ligi Mistrzów możesz oglądać na kanałach Polsat Sport Premium oraz na platformie IPLA.

Lazio Rzym
84′ Thomas Strakosha
Marwin Hitz 23′ (samob.)
Patricio Gabarron
Łukasz Piszczek65′
Francesco Acerbi
Thomas Delaney
51′ Luiz Felipe Ramos Marchi
Mats Hummels
Adam Marušić
Jude Bellingham46′
67′ Sergej Milinković-Savić
Thomas Meunier
Mohamed Salim Fares
Jadon Sancho
42′ 80′ Romero Alconchel Luis Romero
Marco Reus78′
Lucas Pezzini Leiva
Raphaël Guerreiro
67′ Carlos Joaquín Correa
Axel Witsel
 6′ 80′ Ciro Immobile
Julian Brandt65′
51′ Wesley Hoedt
Reinier Jesus Carvalho78′
67′  76′ Jean-Daniel Akpa