Reklama

Reklama

Klubowe Mistrzostwa Świata. Wiemy, kto z kim zagra o trofeum

Chelsea Londyn zmierzy się z klubem Al Jazira ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Auckland City albo Al Hilal z Arabii Saudyjskiej w pierwszym meczu Klubowych Mistrzostw Świata, które odbędą się właśnie w Emiratach. Miała je organizować Japonia, ale wycofała się z powodu pandemii Covid-19.

Dla angielskiego triumfatora Ligi Mistrzów ma to być mecz pierwszy, ale nie ostatni. Chelsea liczy na wyeliminowanie każdej drużyny, także arabskiej, mimo tego iż jest gospodarzem imprezy. W Klubowych Mistrzostwach Świata grają najlepsze ekipy każdego kontynentu. W części drabinki z Chelsea znalazły się Al Jazira ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Auckland City z Nowej Zelandii albo Al Hilal z Arabii Saudyjskiej. 

Al Jazira i Auckland City wystąpią w rundzie wstępnej. Lepszy trafia na Al-Hilal i dopiero ten mecz wyłoni ostatecznego rywala dla Chelsea.

Klubowe Mistrzostwa Świata. Kto je wygra?

W drugiej części drabinki brazylijski klub Palmeiras São Paulo, niedawny triumfator Copa Libertadores, zagra w półfinale ze zwycięzcą meczu między najlepszym w afrykańskiej Lidze Mistrzów Al Ahly z Egiptu a zwycięzcą Ligi Mistrzów strefy CONCACAF - meksykańskim Monterrey.

Reklama

Turniej odbędzie się w dniach 3-12 lutego 2022 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Początkowo gospodarzem miała być Japonia, ale z powodu pandemii COVID-19 wycofała się z organizacji imprezy.

rana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama