Juventus Turyn - Ferencvaros 2-1 w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Juventus Turyn pokonał 2-1 Ferencvaros w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wygraną i awans do kolejnej rundy włoskiej drużynie zapewnił w doliczonym czasie gry Alvaro Morata.

Liga Mistrzów: sprawdź sytuację w grupach

Wojciech Szczęsny znalazł się w wyjściowym składzie Juventusu, ale niespodziewanie już w 18. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki. Goście wyszli na sensacyjne prowadzenie po akcji prawą stroną boiska i rykoszecie po dośrodkowaniu. W polu karnym najlepiej odnalazł się Myrto Uzuni i skierował piłkę do bramki.

25-letni Albańczyk celebrował bramkę w sposób charakterystyczny dla Cristiano Ronaldo. Grający po przeciwnej stronie barykady Portugalczyk nie pozostał mu dłużny i jeszcze przed przerwą zaprezentował swoją "cieszynkę" w oryginale.

Ronaldo wyrównał wynik meczu w 35. minucie po indywidualnej akcji i mocnym, płaskim strzale sprzed pola karnego.

"Stara Dama" długo nacierała, ale uderzała głową w mur. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść udało jej się przechylić dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry! Alvaro Morata, który na boisku pojawił się z ławki rezerwowych, wniósł sporo ożywienia do gry Juventusu i zasłużył na zwycięską bramkę.

Hiszpański napastnik pokonał węgierskiego bramkarza strzałem głową, finalizując bardzo ładne dośrodkowanie Jauna Cuadrado.

Juventus Turyn - Ferencvaros 2-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Uzuni (18.), 1-1 Ronaldo (35.), 2-1 Morata (90+2.).

Gergo Lovrencsics75′
80′ Danilo
Miha Blažič
Matthijs de Ligt
Lasza Dwali
. Alex Sandro
Marcel Heister
83′ Rodrigo Bentancur
Abraham Akwasi Frimpong
62′ Weston McKennie
Dávid Miklós Sigér67′ 75′
62′ Federico Bernardeschi
Oleksandr Zubkov70′
82′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Wergiton do Rosário Calmon
62′ Paulo Dybala
Myrto Uzuni  19′
 35′ Cristiano Ronaldo
Dominik Zoltán Csontos
62′ Dejan Kulusevski
Adnan Kovaczević
Manolo Portanova
Ihor Kharatin
83′ Adrien Rabiot
Aïssa Bilal Laïdouni75′
82′ Aaron Ramsey
Robert Mak
62′ 90′ Federico Chiesa
Roko Baturina
62′  90′ Alvaro Morata