Juventus - FC Barcelona 0-2 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów

W jednym z hitów 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała na wyjeździe Juventus 2-0. Gole dla "Dumy Katalonii" strzelili: Ousmane Dembele oraz Lionel Messi. Juventus - który kończył mecz w osłabieniu - mógł wygrać to spotkanie 3-2 po hat-tricku Alvaro Moraty. Hiszpan trzykrotnie trafiał do siatki, lecz żadna z jego bramek nie została uznana. Sędzia za każdym razem odgwizdywał spalonego. Dostępu do bramki mistrzów Włoch strzegł Wojciech Szczęsny.

Po losowaniu grup Ligi Mistrzów niemal wszyscy kibice "ostrzyli sobie zęby" na pojedynek Cristiana Ronalda i Lionela Messiego. Słynnego Portugalczyka zabrakło jednak w kadrze Juventusu, ponieważ kolejny raz otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, na co wymownie zareagował w mediach społecznościowych (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

To Messi miał więc być głównym bohaterem rozgrywanego przy pustych trybunach spektaklu i już na początku meczu mógł strzelić gola, lecz jego uderzenie z ostrego kąta w ostatniej chwili zblokował jeden z obrońców.

Piłkarze "Barcy" postanowili jednak pójść za ciosem. Najpierw Miralem Pjanić sprawdził formę byłego klubowego kolegi - Wojciecha Szczęsnego - który zatrzymał jego uderzenie. Później Antoine Griezmann obił słupek.

Podopieczni Ronalda Koemana w końcu jednak dopięli swego. W 14. minucie Ousmane Dembele zbiegł z prawej flanki w stronę środka boiska, zwiódł rywala i przełożył piłkę na prawą nogę. Jego uderzenie zblokował jeden z obrońców, podbijając futbolówkę, co kompletnie zmyliło Szczęsnego, który został przelobowany i nie miał nic do powiedzenia.

Po sobotnim El Clasico - w którym Barcelona przegrała z Realem Madryt 1-3 - trener Ronald Koeman narzekał na to, że system VAR działa na niekorzyść "Blaugrany". Tym razem analiza wideo uratowała jego drużynę. W pierwszej połowie Neto został bowiem dwukrotnie pokonany przez Alvaro Moratę, który jednak zszedł do szatni z zerowym dorobkiem bramkowym. Sędziowie VAR w obu sytuacjach dopatrzyli się spalonego.

Po przerwie tradycji stało się zadość. W 55. minucie Morata ponownie trafił do siatki i - choć przez chwilę cieszył się z gola - sędzia po sygnale z wozu VAR podniósł rękę do góry, odgwizdując ofsajd.

To nie był koniec złych wieści dla "Starej Damy". W 85. minucie Merih Demiral wyleciał z boiska po obejrzeniu drugiej żółtej kartki, a w samej końcówce gola na 2-0 zdobył Lionel Messi, pewnie wykorzystując rzut karny.

Norberto Murara Neto
74′ Juan Cuadrado
Sergi Roberto60′
70′ 85′ Merih Demiral
Ronald Federico Araújo da Silva46′
Leonardo Bonucci
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Danilo
Jordi Alba
83′ Rodrigo Bentancur
Miralem Pjanić
45′ 75′ Dejan Kulusevski
Ousmane Dembélé  14′ 66′
Federico Chiesa
Pedro González López90′
79′ 83′ Adrien Rabiot
Carles Aleña Castillo
75′ Weston McKennie
Sergio Busquets46′
Manolo Portanova
Ricard Puig Martí
83′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Martin Braithwaite Christensen90′
Aaron Ramsey
Anssumane Fati66′
83′ Federico Bernardeschi