Juventus bez Wojciecha Szczęsnego ograł Malmoe

W spotkaniu 6. kolejki Ligi Mistrzów Juventus Turyn pokonał Malmoe, ale minimalnie - 1-0. Ekipa gospodarzy raziła nieskutecznością. Wobec remisu Chelsea z Zenitem St. Petersburg 3-3, "Stara Dama" awansowała do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie.

Liga Mistrzów
2021-12-08 18:45 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 17501 | Arbiter: Irfan Peljto
Juventus Turyn
Malmö FF
1
0
M. Kean 18'

Juventus wybiegł na starcie z Malmoe w dość rezerwowym zestawieniu. W bramce zabrakło Wojciecha Szczęsnego, Polak oglądał to spotkanie z ławki rezerwowych.

Mimo osłabień personalnych, ekipa z Turynu dominowała przez cały mecz. Grzeszła jednak nieskutecznością.

Już w 7. minucie strzał Moise Keana minimalnie minął bramkę gości.

W 18. jednak Kean się nie pomylił. Trudno by mu było nie trafić z kilku metrów po tak dobrej wrzutce od Federico Bernardeschiego.

Juventus - Malmoe. Kean bohaterem i antybohaterem

Tuż przed przerwą w świetnej sytuacji znalazł się jeszcze Arthur, ale jego uderzenie minimalnie minęło spojenie słupka z poprzeczką.

Kean mógł być bohaterem również sytuacji z 70. minuty, kiedy próbował dobijać strzał Bernardeschiego. Jednak chybił z ostrego kąta.

Ekipa Malmoe rzadko była w stanie sprawdzać formę zastępcy Szczęsnego.

Tymczasem Kean ewidentnie grzeszył brakiem koncentracji, bo w końcówce miał jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, gdy dobijał strzał Rabiota.

Ekipa "Juve" jeszcze przed tym spotkaniem była pewna awansu z grupy H. Z kolei zespół Malmoe żegna się z LM.

Ismael Diarra Diawara
71′ Koni De Winter
Martin Olsson
90′ Adrien Rabiot
Lasse Nielsen
82′ Federico Bernardeschi
Bonke Innocent68′ 89′
90′ Rodrigo Bentancur
Erdal Rakip30′
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Veljko Birmančević
46′ Paulo Dybala
Anders Christiansen
 18′ 90′ Moise Bioty Kean
Eric Larsson
71′ Mattia De Sciglio
Peter Gwargis
82′ Juan Cuadrado
Sebastian Nanasi
Manuel Locatelli
Sergio Fernando Pena Flores30′ 80′
90′ Fabio Miretti
Abdul Malik Abubakari78′
90′ Cosimo Marco Da Graca