Reklama

Reklama

Inter Mediolan. Klub szykuje pozew, UEFA może mieć kłopoty

Jeżeli ufać odniesieniom włoskich mediów, to UEFA może się szykować na prawne starcie z Interem Mediolan. Działacze lombardzkiego klubu są wściekli, że organizacja nie dopuściła do gry w minionej kolejce Ligi Mistrzów Achrafa Hakimiego, na podstawie niejasnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Jak podała "La Gazzetta dello Sport", działacze Interu Mediolan rozważają możliwość złożenia pozwu po decyzji UEFA o niedopuszczeniu Achrafa Hakimiego do ostatniego spotkania w Lidze Mistrzów.

Reklama

W dzień spotkania przeciwko Borussii Moenchengladbach (2-2) zawodnik "Nerazzurrich" otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Dla klubu była to bardzo zaskakująca decyzja, bowiem wahadłowy był przewidziany do gry w tamtym spotkaniu i według Interu, włodarze europejskiej piłki podjęli decyzję o uniemożliwieniu gry Hakimiemu na podstawie testu fałszywie dodatniego. 

Mediolański dziennik dodaje, że początkowo UEFA uznała gracza za zdrowego, ale decyzja została nagle zmieniona i argumentowana, że wynik był... "lekko pozytywny". 

Nie jest to pierwszy podobny przypadek, który dotknął włoskie kluby. Wcześniej podobne wątpliwości dotyczyły testu piłkarza AS Roma Stephana El Shaarawy'ego, lecz wówczas zachowano się o wiele rozsądniej i podjęto decyzję o ponownym teście, dodając badanie krwi. Wynik był już wówczas negatywny. 

Inter miał już poinformować prawników o swoich zamiarach. 

Ekipa z Lombardii rozegra kolejne spotkanie ligowe już dziś o godzinie 18 (przeciwko Genoi). Hakimi ma w nim wystąpić. 

Zobacz więcej informacji o Serie A

PA

Dowiedz się więcej na temat: Inter Mediolan | UEFA | Achraf Hakimi | koronawirus w piłce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama