Reklama

Reklama

Henning Berg w ostatniej chwili uratował pracę. Teraz czeka go "norweski egzamin"

Zwycięstwo Legii nad St. Patrick's 5-0 i awans do następnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów wywołało spore zainteresowanie w Norwegii, ponieważ w kolejnych meczach Legia zmierzy się z Celtikiem Glasgow, a trenerami obu klubów są Norwegowie.

"Polska kariera trenerska Berga wisiała na włosku i w przypadku gdyby nastąpił "exit" w tak wczesnej fazie kwalifikacji do LM, musiałby prawdopodobnie pożegnać się z pracą w Warszawie. Jego Legia wykonała jednak w Dublinie solidną robotę i zasłużenie awansowała do następnej rundy, w której rywalem będzie jednak kolejny "norweski" klub, za którego sterem stoi Ronny Deila" - skomentowała agencja NTB.

Dziennik "Verdens Gang" napisał, że Berg w ostatniej chwili uratował pracę, lecz teraz czeka go "norweski egzamin" rzadko zdarzające się na tym poziomie spotkanie klubów, które prowadzą norwescy trenerzy.

Reklama

Gazeta zwróciła uwagę, że Deila był obecny w środę na trybunach Tallaght Stadium w Dublinie: "w czarnych garniturach, razem ze swoimi asystentami Johnem Collinsem i Johnem Kennedym, z uwagą obserwowali mecz Legii".

Berg w rozmowie z "Verdens Gang" zauważył, że Celtic wydaje się być "w uderzeniu" i wygrywa kolejne mecze: "to jest drużyna, która w europejskich pucharach co jakiś czas regularnie potrafi zaskakiwać. Wydaje mi się, że ten zespół świetnie pasuje Ronniemu. Znamy się od lat i z  pewnością porozmawiamy sobie, lecz nie wiem czy będzie to tylko kurtuazyjna rozmowa czy czysto futbolowa dyskusja".

Berg podkreślił, że Legia ma dopiero trzy mecze za sobą. "Drużyna dopiero nabiera kształtu, lecz w Polsce wszystkim się wydaje, że z takim zespołem jak St. Patrick's powinniśmy za każdym razem wygrywać pięcioma bramkami.  Futbol taki nie jest. Gdybyśmy przegrali, rozpoczęłoby się ostrzenie noży. W Warszawie presja jest cały czas, lecz zaczynam dawać sobie z nią radę. Teraz do mojego zespołu mam pełne zaufanie" - powiedział.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje