Groźna kontuzja i historyczny wyczyn w Lidze Mistrzów

Snajper Ajaksu Amsterdam Sebastien Haller zapisał się w historii Ligi Mistrzów. Jako pierwszy piłkarz po dwóch występach w tych rozgrywkach ma na koncie aż pięć bramek. We wtorkowy wieczór Iworyjczyk pomógł swojej ekipie pokonać Besiktas 2-0. Szachtar Donieck zremisował natomiast z Interem 0-0. Poważnej kontuzji nabawił się piłkarz ukraińskiej ekipy - Lassina Traore.

Liga Mistrzów - wyniki, terminarz, tabela - sprawdź TUTAJ

Szachtar Donieck - Inter Mediolan 0-0

Ten mecz zapowiadał się jako starcie dwóch "rannych". Obie ekipy w pierwszej kolejce nie zdobyły bowiem nawet jednego punktu. O ile porażkę Interu z Realem 0-1 można łatwo zrozumieć, o tyle zwycięstwo Sheriffa Tyraspol - debiutanta w rozgrywkach Ligi Mistrzów - nad Szachtarem 2-0 to wynik z gatunku futbolowej sensacji.

To gospodarze jako pierwsi stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia bramki w tym meczu. Manor Solomon oddał mocny strzał z kilkunastu metrów, ale piłka przeleciała obok słupka.

W 11. minucie poważnej kontuzji w starciu z Denzelem Dumfriesem nabawił się Lassina Traore i opuścił plac gry na noszach. Jego miejsce na murawie zajął Tete.

Kilka chwil później Inter mógł cieszyć się z gola. Nicolo Barella huknął jednak tylko w poprzeczkę. W rezultacie w pierwszej połowie nie padła żadna bramka.

Także po przerwie Inter miał ogromne problemy ze sforsowaniem defensywy rywala. Po godzinie gry mistrzowie Włoch wciąż nie mieli na koncie choćby jednego celnego strzału.

W 64. minucie Andrij Piatow popełnił fatalny błąd, niecelnie wznawiając grę z własnego pola karnego. Na jego szczęście nie wykorzystał tego Lautaro Martinez.

W końcówce meczu doświadczony golkiper zapracował jednak na dobrą notę, broniąc strzał Joaquina Correi. Później Inter miał jeszcze kilka niezłych okazji, lecz zbyt późno wszedł na wyższe obroty i nie zdołał już strzelić bramki. W efekcie trzeci z rzędu mecz ekipy z Mediolanu z Szachtarem zakończył się bezbramkowym remisem.

Liga Mistrzów
2021-09-28 18:45 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 26170 | Arbiter: Istvan Kovacs
Stefan de Vrij
78′ . Ismaily
Denzel Justus Morris Dumfries81′
Maycon de Andrade Barberan
Matias Vecino81′
Pedro Victor Delmino da Silva
Nicolò Barella
85′ Alan Patrick Lourenço
Federico Dimarco81′
78′ Manor Solomon
Marcelo Brozović55′
Taras Stiepanienko
Lautaro Javier Martínez72′
11′ Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
Aleksandar Kolarov
78′ Serhii Kryvtsov
Andrea Ranocchia
Artem Bondarenko
Hakan Calhanoglu55′
11′ Mateus Cardoso Lemos Martins
Carlos Joaquín Correa55′
85′ . Marlos
Roberto Gagliardini81′
78′ Mykhailo Mudryk
Ivan Periszić81′
Marcos Antonio Silva Santos
Arturo Vidal
Danylo Sikan
Alexis Sanchez72′

Ajax Amsterdam - Besiktas JK 2-0

W meczu pierwszej kolejki ze Sportingiem piłkarze Ajaksu urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, wygrywając aż 5-1. Besiktas przegrał natomiast 1-2 z Borussią Dortmund.

Drużyna z Holandii i tym razem ostrzyła sobie zęby na efektowne zwycięstwo. Pierwszą bramkę strzelił w 17. minucie Steven Berghuis. Dużą część pracy wykonał jednak za niego Duszan Tadić, który popisał się kapitalnym rajdem indywidualnym i wyłożył piłkę koledze.

Tuż przed przerwą Berghuis zanotował asystę, a piłkę do siatki wpakował Sebastien Haller, który w starciu ze Sportingiem cieszył się z czterech trafień. Nikt przed Iworyjczykiem nie strzelił pięciu goli w pierwszych dwóch występach w Lidze Mistrzów.

W 69. minucie Haller mógł, a nawet powinien cieszyć się z drugiego gola. Uderzając głową na pustą bramkę przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Mecz zakończył się zwycięstwem Ajaksu 2-0.

2021-09-28 18:45 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 52628 | Arbiter: Benoît Bastien
Can Bozdoğan75′
71′ Antony Matheus dos Santos
Kenan Karaman
Dušan Tadić
Salih Uçan46′
Ryan Jiro Gravenberch
Rıdvan Yılmaz46′
 17′ 72′ Steven Berghuis
Josef de Souza Dias
 43′ Sébastien Haller
Gökhan Töre46′
72′ Davy Klaassen
Berkay Vardar73′
Mohammed Kudus

Kenneth Ina Dorothea Taylor

Mohamed Daramy

Zakaria Labyad

71′ David Neres Campos