FK Krasnodar - Stade Rennes FC 1-0 (0-0). 5. kolejka Ligi Mistrzów

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 2 grudnia, drużyna Krasnodaru wygrała ze Stade Rennes 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 8 747 widzów.

Liga Mistrzów
2020-12-02 18:55 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 8747 | Arbiter: William Collum
FK Krasnodar
Stade Rennes FC
1
0
M. Berg 71'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) zajmował 26., natomiast drużyna Krasnodaru - 27. miejsce.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 22. a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Krasnodaru i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jamesowi Lei z jedenastki gości. Była to 53. minuta pojedynku. Trener Stade Rennes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Leę. Na boisko wszedł Ben Halfon, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie za Adriena Hunou wszedł M'Baye Niang. W 66. minucie w zespole Krasnodaru doszło do zmiany. Magomed-Shapi Suleymanov wszedł za Wandersona.

Jedynego gola meczu strzelił Marcus Berg dla drużyny Krasnodaru. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aleksandr Martynowicz.

Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Krasnodaru: Jurij Gazinski, Marcus Berg, na ich miejsce weszli: Ruslan Kambolov, Ari. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benjamina Bourigeauda, Eduarda Camavingi zajęli: Gnantin Gboho, Flavien Tait.

Gerzino Nyamsi
23′ Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Adrien Truffert
87′ Jurij Gazinski
Benjamin Bourigeaud73′
28′ 66′ Wanderson Maciel Sousa Campos
Steven N'Zonzi22′
 71′ 90′ Marcus Berg
Lorenz Assignon
87′ Ruslan Kambolov
Dalbert Henrique Chagas Estevão
Daniil Utkin
Brandon Soppy
90′ Ariclenes da Silva Ferreira
Gnantin Yann Gboho73′
Evgeni Markov
Ben Halfon65′
66′ Magomed-Shapi Suleymanov
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa

Flavien Tait82′

Romain Del Castillo

M'Baye Babacar Niang65′

Georginio Rutter

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Czerwono-Czarnych” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.