FK Astana awansowała do 3. rundy el. Ligi Mistrzów

Piłkarze FK Astana awansowali do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wszystko wskazuje na to, że będą w niej rywalami mistrza Polski - Legii Warszawa. W rewanżowym meczu Astana zremisowała u siebie z łotewskim Spartaksem Jurmała 1-1. Pierwsze starcie wygrała 1-0.

Eliminacje Ligi Mistrzów - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Legioniści są bardzo bliscy awansu do trzeciej rundy, bo po pierwszym wyjazdowym spotkaniu z fińskim IFK Mariehamn mają trzybramkową zaliczkę. Rewanż w środę o godz. 20.45 w Warszawie.

Astana nie przegrała trzynastego meczu z rzędu w europejskich pucharach na własnym stadionie. Po raz ostatni porażka przytrafiła się jej przed trzema laty - w IV rundzie kwalifikacji do Ligi Europy, gdy była wyraźnie gorsza od Villarreal. Od tego czasu FK Astana występowała w grupie w Lidze Mistrzów i Europy. W Kazachstanie wygrać nie potrafili m.in. piłkarze Atletico Madryt, Galatasary, Benfica czy Olympiakos Pireus.

We wtorkowym meczu prowadzenie dla mistrzów Kazachstanu zdobył Patrick Twumasi w 59. minucie. Wyrównał Edgars Vardanjans w 72. minucie.

W przypadku awansu, pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów Legia rozegra na wyjeździe. Spotkanie odbędzie się 25 lub 26 lipca.

FK Astana - Spartaks Jurmała 1-1 (0-0)

Pierwszy mecz: 1-0 dla Astany, awans - Astana.