Reklama

Reklama

Finały LM i LE. UEFA oficjalnie przesuwa daty finałów

Brakowało już tylko oficjalnego komunikatu i ten właśnie nadszedł. Decyzją UEFA zaplanowane na maj finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się w późniejszym terminie - poinformowała najwyższa futbolowa organizacja w Europie z siedzibą w Nyonie.

Decyzja została przekazana w poniedziałek. Przesunięcie terminu finałów ma oczywiście związek z szalejącą w Europie i na świecie epidemią koronawirusa, która sparaliżowała sport w skali globalnej.

UEFA jednocześnie poinformowała, że nie podjęto jeszcze decyzji odnośnie nowych dat. Chodzi nie tylko o męskie finały obu rozgrywek pucharowych, ale także decydującą batalię w Lidze Mistrzów kobiet.

Reklama

"Grupa robocza powołana w zeszłym tygodniu w wyniku telekonferencji wśród interesariuszy europejskiej piłki nożnej, której przewodniczył prezydent UEFA Aleksander Czeferin, przeanalizuje dostępne opcje. Grupa rozpoczęła już analizę kalendarza. Zostanie to ogłoszone we właściwym czasie" - czytamy w komunikacje UEFA.

Według pierwotnego kalendarza finał LM mężczyzn 2020 miał się odbyć 30 maja na stadionie Ataturk w Stambule, a finał Ligi Europy trzy dni wcześniej w Gdańsku. Z kolei finał LM kobiet był zaplanowany na 24 maja w Wiedniu.

Warto zdać sobie sprawę, że nie ma żadnej gwarancji, że rozgrywki w ogóle uda się dokończyć. Przykładowo w gronie ćwierćfinalistów LM na razie znalazły się tylko cztery zespoły: Atletico Madryt, Paris Saint-Germain, Atalanta Bergamo i RB Lipsk. Jedna z opcji zakłada, że półfinalistów wyłoni tylko jeden mecz, bez rewanżu, a następnie wielka czwórka zmierzy się w finale na wzór koszykarskiej Final Four.

"Mamy różne opcje, ale tak naprawdę jest o wiele za wcześnie, aby być konkretnym. Cokolwiek zdecydujemy, nic nie jest pewne, ponieważ nie wiemy, kiedy COVID-19 się zatrzyma i pozwoli nam grać" - przytomnie zauważa UEFA.

AG

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | liga europy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje