Reklama

Reklama

Finał Ligi Mistrzów poza Europą? Prezydent UEFA Aleksander Ceferin nie wyklucza

Finał Ligi Mistrzów rozegrany poza Europą? Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Aleksander Ceferin nie wyklucza takiego rozwiązania.

Finał Ligi Mistrzów chciałby zorganizować Nowy Jork i Ceferin, który w ubiegłym miesiącu, został wybrany nowym prezydentem UEFA, jest otwarty na taką propozycję. "To na razie pomysł, ale musimy o tym rozmawiać" - stwierdził Słoweniec cytowany przez BBC.

Wszystkie finały najważniejszych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie rozgrywane były w Europie. Zdaniem Ceferina, podróż do Stanów Zjednoczonych "nie byłaby problemem" dla kibiców. "Na przykład podróż do Portugalii czy Azerbejdżanu, to prawie to samo, jak do Nowego Jorku" - zaznaczył szef UEFA. "Ale to europejskie rozgrywki" - dodał.

Obecnie procedura przyznawania organizacji finału Ligi Mistrzów odbywa się bez jakiegokolwiek procesu przetargowego. "To powinno być jasne i przejrzyste. Jeśli przyznanie organizacji finału Ligi Mistrzów lub finału Ligi Europejskiej przynosi korzyść polityczną, to nie jest ok" - stwierdził Ceferin.

Mecze Ligi Mistrzów rozpoczynają się zazwyczaj o godz. 20.45. Według prezydenta UEFA, to również może ulec zmianie. "Z finansowego punktu widzenia to nie jest idealne. Powinniśmy pomyśleć o innych rynkach, ale jak to zrobić, tego jeszcze nie wiem" - zaznaczył. "Chiny to bardzo interesujący kierunek. Stany Zjednoczone również, ale nie tylko z finansowego punktu widzenia, ale również dlatego, że rośnie popularność futbolu w tym kraju" - mówił szef UEFA.

Od 2010 roku finał Ligi Mistrzów jest rozgrywany w sobotę. Pozostałe spotkania tych elitarnych rozgrywek odbywają się w środku tygodnia. Ceferin wyznał, że jednym z pomysłów na wzrost oglądalności jest przeniesie na weekend także półfinałów LM.

"Zastanawiamy się nad tym. W sobotę Chińczycy mogą sobie pozwolić, żeby w nocy oglądać mecz. Ale istnieje wiele problemów z tym związanych zwłaszcza rozgrywki ligowe, które są bardzo ważne" - zakończył Ceferin.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy