Reklama

Reklama

Finał Ligi Mistrzów. Guardiola przegrał z Chelsea przez... klątwę?

Podczas, gdy eksperci piłkarscy na całym świecie analizują wnikliwie przyczyny porażki Pepa Guardioli i jego Manchesteru City w finale Ligi Mistrzów z Chelsea Londyn (0-1), są też tacy, którzy znaleźli prostsze wytłumaczenie. Hiszpańska "Marca" wraca do tematu... klątwy rzuconej na Guardiolę.

Po przegranym przez Manchester City finale Ligi Mistrzów, światowe media przypomniały teorię o klątwie rzuconej ponoć na trenera Pepa Guardiolę przez byłego agenta Yayi Toure. Swego czasu Dimitri Seluk w ostrych słowach zaatakował hiszpańskiego szkoleniowca City, zapowiadając, że Guardiola już nigdy Ligi Mistrzów nie wygra.

Hiszpańska "Marca" przypomina teraz wspomnianą klątwę. "Guardiola osiągnął tyle, że cała Afryka skieruje się przeciwko niemu. Jestem przekonany, że wielu afrykańskich szamanów zrobi, co w ich mocy, żeby Guardiola już nigdy nie wygrał Ligi Mistrzów. To będzie taka afrykańska klątwa przeciwko Guardioli. Bumerang wróci, Pep. Zobaczysz jeszcze, do czego są zdolni afrykańscy szamani!" - oświadczył Seluk w 2018 roku.

Reklama

Sam agent wracał w kolejnych latach do tej swojej przepowiedni, sugerując, że się sprawdza. Po tym, jak w 2020 roku Manchester City przegrał z Olympique Lyon w Lidze Mistrzów, Seluk wrzucił na Twittera wymowny wpis, będący aluzją do tamtych słów.

Seluk w przeszłości popadł w ostry konflikt z Guardiolą, gdy jego podopieczny Yaya Toure był jeszcze piłkarzem Manchesteru City. Stąd właśnie ostre słowa piłkarskiego agenta.

JK

 

Dowiedz się więcej na temat: Pep Guardiola | Liga Mistrzów | Manchester City

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje