Ferencvaros - Dynamo Kijów 2-2 w 2. kolejce Ligi Mistrzów

Piłkarze Dynama Kijów nie zdołali utrzymać dwubramkowego prowadzenia i zremisowali 2-2 w starciu z Ferencvarosem. Całe spotkanie dla ekipy gości rozegrał Tomasz Kędziora

Spotkanie rozpoczęło się o wiele lepiej dla Dynama Kijów, które jako pierwsze wyszło na prowadzenie. W 27. minucie Tomasz Kędziora w efektowny sposób zagrał do Illii Zabarnyiego, a ten spróbował oddać strzał. Pędząca piłka trafiła w rękę Ihora Kharatina i sędzia wskazał na "jedenastkę". Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Wiktor Cyhankow i dopełnił formalności.

Reprezentant Polski rozpoczął również kolejną akcję bramkową swojej drużyny i zagrał do Witalijego Bujalskiego, który popędził prawą flanką i bardzo dobrze wrzucił piłkę w pole karne. Nabiegł na nią Carlos de Pena i wepchnął futbolówkę do bramki.

Druga część gry należała natomiast go gospodarzy. W 59. minucie meczu Tokmac Nguen otrzymał podanie z bocznej strefy boiska, odwrócił się i zdobył pierwsze gola w tym meczu dla węgierskiej ekipy. Kilkanaście minut później Dynamo osłabił dodatkowo Serhij Sydorczuk, który opuścił boisko po zobaczeniu drugiej żółtej kartki.

Ferencvaros doprowadził do wyrównania w samej końcówce spotkania. Aissa Laidouni otrzymał piłkę po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego i podał ją w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się  Franck Boli i umieścił ją w siatce.

Denis Bojko
86′ Gergo Lovrencsics
Tomasz Kędziora
Miha Blažič
Illia Zabarnyi
86′ Adnan Kovaczević
Denys Popov
21′ Marcel Heister
Ołeksandr Karawajew
73′ Dávid Miklós Sigér
Serhiej Sydorczuk52′ 86′
Oleksandr Zubkov
Viktor Tsygankov  28′ (k.) 90′
 59′ 72′ Tokmac Chol Nguen
Carlos María de Pena Bonino  41′
12′ Wergiton do Rosário Calmon
Mykola Shaparenko89′
26′ 65′ Ihor Kharatin
Vitalii Buyalskyi76′ 82′
73′ Isael da Silva Barbosa
Vladyslav Supryaha89′
Márton Bánki
Ruslan Neshcheret
Adam Bogdan
Tudor Cristian Băluţă89′
86′ Endre Botka
Artem Shabanov
86′ Lasza Dwali
Oleksandr Syrota
Abraham Akwasi Frimpong
Oleksandr Andrievskyi
65′ 71′ Aïssa Bilal Laïdouni
Mikkel Duelund
73′ Robert Mak
Denis Harmasz82′
Roko Baturina
Bohdan Lednev
73′  90′ Bi Sylvestre Franck Fortune Boli