Reklama

Reklama

FC Salzburg wygrał młodzieżową Ligę Mistrzów

FC Salzburg po raz pierwszy w historii wygrał młodzieżową Ligę Mistrzów. W ekipie Salzburga broni polski bramkarz - Bartłomiej Żynel. Jego drużyna w finale pokonała Benficę 2-1 (0-1).

W drodze do finału austriacki zespół wyeliminował m.in. Barcelonę, Manchester City, Paris Saint-Germain i Atletico Madryt.

Żynel w Salzburgu gra od trzech lat i przeniósł się tam z Jagiellonii Białystok.

W młodzieżowej Lidze Mistrzów, w której rywalizują drużyny do lat 19, grała także Legia Warszawa. Stołeczna ekipa zakończyła udział w rozgrywkach na ostatnim miejscu w grupie F z pięcioma punktami.

W rozgrywkach biorą udział 64 drużyny. W fazie grupowej występują 32 zespoły młodzieżowe klubów, które awansowały do seniorskich rozgrywek Champions League. Pozostałe 32 ekipy to mistrzowie swoich krajów, które rywalizują ze sobą w dwóch rundach. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy