FC Salzburg - Sevilla FC 1-0 (0-0). 6. kolejka Ligi Mistrzów

8 grudnia na Red Bull Arena w Walsie-Siezenheimie odbył się pojedynek 6. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Salzburga i Sevilla FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salzburga 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Piątkowskiego występującego w Salzburgu.

N. Okafor 50'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ludwiga Augustinssona z Sevilla FC, a w 37. minucie Jérôme'a Onguénégo z drużyny przeciwnej.

Na początku drugiej połowy jedynego gola meczu strzelił Noah Okafor dla drużyny Salzburga. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Karim-David Adeyemi.

W następstwie utraty gola trener Sevilla FC postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił obrońcę Ludwiga Augustinssona i na pole gry wprowadził napastnika Rafę Mira, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Joanowi Jordánowi, zawodnikowi gości. W 64. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Joan Jordán, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 56. minucie.

W 66. minucie Karim-David Adeyemi zastąpił Benjamina Šeškę. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreasa Ulmera z Salzburga, a w 81. minucie Lucasa Ocampos z drużyny przeciwnej. Kibice Salzburga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juniora Adamu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Noah Okafor.

Gonzalo Ariel Montiel68′
37′ Jérôme Junior Onguéné
Jules Koundé
Oumar Mickael Solet Bomawoko
Diego Carlos Santos Silva
68′ Andreas Ulmer
Ludwig Augustinsson18′ 53′
75′ Luka Sučić
Lucas Ariel Ocampos81′
 50′ 84′ Noah Arinzechukwu Okafor
Munir El Haddadi
66′ Karim-David Adeyemi
Thomas Joseph Delaney
75′ Nicolás Capaldo Toboas
Óscar Rodríguez Arnaiz68′
Mamady Diambou
Juan Luis Sánchez Velasco
Maurits Kjærgaard
Óliver Torres Munoz68′
84′ Junior Chukwubuike Adamu
Luis Miguel Cruz Hernández
66′ Benjamin Šeško
Rafael Mir Vicente53′

Iván Romero de Ávila Araque

Przewaga drużyny Sevilla FC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Drużyna Salzburga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sevilla FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian.