FC Porto - Manchester City 0-0. 5. kolejka Ligi Mistrzów

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 1 grudnia, jedenastka Porto zremisowała z Manchesterem City 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Do Dragão.

Liga Mistrzów
2020-12-01 21:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Arbiter: Björn Kuipers
FC Porto
Manchester City
0
0

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się dziewiąta i trzecia drużyna Ligi Mistrzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Manchesteru City (”Obywatele”).

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie kartką został ukarany Rodri, piłkarz gości. W 63. minucie w jedenastce Porto doszło do zmiany. Luis Díaz wszedł za Jesusa Coronę.

W 69. minucie kartkę dostał Moussa Marega z Porto. Chwilę później trener Manchesteru City postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Ferrana Torresa. Na boisko wszedł Gabriel Jesus, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie za Moussę Maregę wszedł Evanilson.

. Ederson
72′ Wilson Migueis Manafá Jancó
. Fernandinho
87′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Raheem Sterling
Andrés Mateus Uribe Villa
Philip Foden
Sergio Oliveira
Rodrigo Hernández Cascante51′
69′ 72′ Moussa Marega
Bernardo Silva
63′ Jesus Corona
Ferran Torres García71′
Diogo Meireles Costa
Scott Carson
Cláudio Pires Morais Ramos
Zack Steffen
72′ Eulânio Ângelo Chipela Gomes
Nathan Aké
87′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Aymeric Laporte
Romário Manuel Silva Baró
Benjamin Mendy
Felipe Anderson Pereira Gomes
John Stones
72′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Kyle Walker
63′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Riyad Mahrez

Jeśli drużyna ”Obywateli” nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Manchesteru City w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.