FC Porto - Juventus 2-1 w 1/8 finału Ligi Mistrzów

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarze FC Porto niespodziewanie pokonali na własnym stadionie Juventus 2-1! To pierwsze zwycięstwo ekipy z Estadio do Dragao w historii starć ze "Starą Damą" w europejskich pucharach. Cały mecz w bramce przyjezdnych rozegrał Wojciech Szczęsny.

Kliknij, by przejść do zapisu relacji live z tego spotkania

W poprzedniej fazie rozgrywek Porto zakończyło rywalizację w grupie C na drugim miejscu, tuż za Manchesterem City. Już w pierwszej kolejce "The Citizens" pokonali Portugalczyków 3-1. W pięciu kolejnych meczach ekipa z Półwyspu Iberyjskiego nie doznała już jednak porażki, nie tracąc gola przez 467 minut.

Gospodarze wciąż śrubowali tę statystykę, a w dodatku sami objęli prowadzenie już w drugiej minucie spotkania. Fatalnie we własnym polu karnym zachował się Rodrigo Bentancur, który zbyt lekko zagrał piłkę w stronę Wojciecha Szczęsnego. Błąd Urugwajczyka wykorzystał Mehdi Taremi, który uprzedził naszego reprezentanta i wpakował piłkę do siatki.

Juventus na własne życzenie został kompletnie zaskoczony i długo nie mógł się pozbierać. Turyńczycy rozgrywali piłkę zbyt wolno i przewidywalnie. Na dodatek w 35. minucie stracili swojego kapitana - Giorgio Chielliniego - który opuścił plac gry z kontuzją. Zastąpił go Merih Demiral.

Pod koniec pierwszej połowy niezwykle efektowną bramkę mógł zdobyć Adrien Rabiot. Francuz popisał się celnym uderzeniem przewrotką, ale Agustin Marchesin zdołał sparować kopniętą przez niego piłkę.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Zawodnicy Porto rozpoczęli drugą odsłonę tak, jak pierwszą - od zdobycia bramki. Tym razem nie potrzebowali jednak aż tak wielkiej pomocy rywali jak na początku spotkania. Wilson Manafa zagrał piłkę po ziemi z prawej strony w pole karne, gdzie dopadł do niej Moussa Marega i strzałem tuż przy bliższym słupku pokonał Szczęsnego, który mógł zachować się lepiej i zatrzymać piłkę.

Juventus długo bił głową w mur. W 83. minucie w końcu jednak zdołał go przebić. Adrien Rabiot dograł piłkę po ziemi w pole karne, a Federico Chiesa zdobył bramkę, która stanowi ważną zaliczkę przed meczem rewanżowym, który zostanie rozegrany 9 marca w Turynie.

Liga Mistrzów
2021-02-17 21:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
. Alex Sandro90′
90′ Jesus Corona
Federico Chiesa  83′
Andrés Mateus Uribe Villa
Adrien Rabiot
90′ Sergio Oliveira
Rodrigo Bentancur
58′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Weston McKennie63′
 46′ 66′ Moussa Marega
Dejan Kulusevski77′
 2′ Mehdi Taremi
Cristiano Ronaldo
Diogo Meireles Costa
Gianluigi Buffon
90′ Francisco Fernandes Conceição
Carlo Pinsoglio
90′ Mamadou Loum N'Diaye
Leonardo Bonucci
58′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Nicolò Fagioli
66′ Marko Grujić