FC Porto - AC Milan 1-0 (0-0). 3. kolejka Ligi Mistrzów

19 października na Estádio Do Dragão odbyło się spotkanie 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Porto i AC Milan. Mecz zakończył się zwycięstwem Porto 1-0. Na stadionie stawiło się 32 130 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-19 21:00 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 32130 | Arbiter: Felix Brych
FC Porto
AC Milan
1
0
L. Díaz 65'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Porto oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Porto wyszła w zmienionym składzie, za Wendella wszedł Zaidu Sanusi. W 58. minucie Fodé Ballo został zastąpiony przez Pierre'a Kalulu.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy AC Milan: Zlatan Ibrahimovic, Alessio Romagnoli, a na ich miejsce weszli Olivier Giroud, Fikayo Tomori.

Jedyną bramkę meczu zdobył Luis Díaz dla zespołu Porto. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Mehdi Taremi.

W 66. minucie w drużynie AC Milan doszło do zmiany. Tiemoué Bakayoko wszedł za Sandra Tonalego. Chwilę później trener Porto postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Evanilsona. Na boisko wszedł Jesus Corona, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce Porto doszło do zmiany. Vitinha wszedł za Sérgia Oliveirę.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Pierre Kalulu, piłkarz gości. Trener AC Milan postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Rade Krunicia i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Maldiniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rossoneri: Zlatanowi Ibrahimovicowi w 87. i Rafaelowi Leão w 90. minucie.

Fikayo Tomori16′ 58′
46′ Wendell Nascimento Borges
Fodé Ballo Touré58′
90′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Sandro Tonali66′
38′ Andrés Mateus Uribe Villa
Alexis Jesse Saelemaekers
 65′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Rafael Alexandre Conceição Leão90′
3′ 67′ Sergio Oliveira
Ismaël Bennacer
84′ Mehdi Taremi
Rade Krunić82′
67′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Matteo Gabbia
46′ Zaidu Sanusi
Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa58′ 81′
Bruno Xavier Almeida Costa
Alessio Romagnoli58′
Fábio Daniel Ferreira Vieira
Tiemoué Bakayoko66′
90′ Marko Grujić
Zlatan Ibrahimovic58′ 87′
67′ Vítor Machado Ferreira
Daniel Maldini82′
Eduardo Gabriel Aquino Cossa

Francisco Fernandes Conceiçao

67′ Jesus Corona

84′ Antonio Martínez López

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Rossoneri” pokazał pięć.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.