FC Basel - Maccabi Tel-Awiw 2-2 w 4. rundzie el. Ligi Mistrzów

FC Basel zremisowało z Maccabi Tel-Awiw 2-2 w meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Szwajcarii, którzy w poprzedniej fazie eliminacji pokonali Lecha Poznań, zwycięstwo stracili w ostatnich sekundach meczu.

4. runda el. Ligi Mistrzów - sprawdź wyniki tutaj!

Piłkarze z Bazylei przystępowali do meczu z Maccabi w roli faworytów. Mistrzowie Szwajcarii mają znacznie większe doświadczenie w europejskich pucharach, a brak awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów byłby dla nich porażką.

Duże ambicje mają jednak także piłkarze z Izraela. Zespół Maccabi na St. Jakob Park zagrał bardzo ambitnie i po 30 minutach gry wyszedł nawet na prowadzenie - strzelcem bramki był najlepszy snajper zespołu Eran Zahavi.

Goście z prowadzenia cieszyli się bardzo krótko, bo niespełna 10 minut później Basel wyrównało.

Gola zdobył strzałem z rzutu karnego Matias Delgado. Wcześniej Argentyńczyk został sfaulowany w polu karnym przez Tala Ben Haima.

Ekipa z Bazylei naciskała, ale drugiego gola zdobyła dopiero w samej końcówce spotkania. W 88. minucie Breel Donald Embolo dostał ładne podanie od Mohameda Elneny'ego i pokonał Juana Pablo.

Wydawało się, że mistrzowie Szwajcarii nie wypuszczą już zwycięstwa z rąk, gdy w... szóstej minucie doliczonego czasu gry Zahavi strzałem rozpaczy doprowadził do remisu.

Drużynę Ursa Fischera w rewanżu czeka tym samym ostra walka o awans do fazy grupowej!

FC Basel - Maccabi Tel-Awiw 2-2 (1-1)