FC Barcelona - Juventus Turyn 0-3 (0-2). 6. kolejka Ligi Mistrzów

W pojedynku 6. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Barcelony przegrała z Juventusem Turyn 0-3 (0-2). Mecz odbył się na Camp Nou.

W. McKennie 20'

Było to starcie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą pierwsza i piąta jedenastka Ligi Mistrzów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu Turyn (”Stara Dama”) w 13. minucie spotkania, gdy Cristiano Ronaldo strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół ”Starej Damy”, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Weston McKennie. Asystę zaliczył Juan Cuadrado.

Między 27. a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Barcelony rozpoczęła w zmienionym składzie, za Trincão wszedł Martin Braithwaite.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn. W 53. minucie kartką został ukarany Morata, piłkarz Juventusu Turyn.

W 55. minucie za Clémenta Lengleta wszedł Samuel Umtiti. Od 55 minuty boisko opuścili piłkarze Juventusu Turyn: Arthur, Aaron Ramsey, Juan Cuadrado, Morata, Cristiano Ronaldo, na ich miejsce weszli: Rodrigo Bentancur, Adrien Rabiot, Federico Bernardeschi, Paulo Dybala, Federico Chiesa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jordiego Alby, Pedriego, Ronalda Araúji zajęli: Junior Firpo, Riqui Puig, Óscar Mingueza. Między 60. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Danilo69′
82′ Ronald Federico Araújo da Silva
Matthijs de Ligt
30′ 55′ Clément Nicolas Laurent Lenglet
Leonardo Bonucci
27′ 55′ Jordi Alba
Juan Cuadrado85′
Miralem Pjanić
Weston James Earl McKennie  20′
46′ Francisco António Machado Mota Castro Trincao
. Alex Sandro
66′ Pedro González López
Wojciech Szczęsny
55′ 78′ Héctor Junior Firpo Adames
Gianluca Frabotta
82′ Óscar Mingueza García
Radu Matei Drăgușin
55′ 60′ Samuel Umtiti
Federico Bernardeschi85′
66′ Ricard Puig Martí
Federico Chiesa90′
46′ Martin Braithwaite Christensen
Cosimo Marco Da Graca
Konrad De La Fuente
Paulo Dybala85′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników ”Barcy”. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.