FC Barcelona - Ferencvaros 5-1 w 1. kolejce Ligi Mistrzów

FC Barcelona pokonała węgierski Ferencvaros 5-1 w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" odniosła łatwe zwycięstwo, choć grała osłabiona po czerwonej kartce dla Gerarda Pique.

Liga Mistrzów: wyniki, tabele, terminarz, strzelcy

Zanim Pique zdążył skomplikować sytuacje Barcelony, ta właściwie już rozstrzygnęła losy spotkania. Najpierw rzut karny wywalczył i wykorzystał Lionel Messi, a później swoją bramkę dorzucił znakomity 17-latek Ansu Fati. Do przerwy Barcelona wygrywała więc 2-0 i nikt nie dawał najmniejszych szans Węgrom, w składzie których znalazł się m.in. Adnan Kovaczević, w zeszłym sezonie grający w Koronie Kielce.

Najwięcej emocji w pierwszej połowie wywołała "cieszynka" Fatiego, który zdobytą bramkę celebrował kołyską. Szybko wyjaśniło się jednak, że to nie 17-letni młokos oczekuje potomka, a jego starszy brat.

Po przerwie na 3-0 podwyższył Philippe Coutinho, wykorzystując fantastyczne podanie piętą od Fatiego. Barcelona miała wszystko pod kontrolą, jednak Pique postanowił skomplikować jej sytuacje. Po jego faulu w polu karnym obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę, a "jedenastkę" wykorzystał Igor Charatin.

Czerwona kartka oznacza, że Pique nie zagra za tydzień przeciwko Juventusowi Turyn.

W końcówce spotkania grająca w dziesiątkę "Duma Katalonii" potwierdziła swoją dominację. Bramki zdobywali rezerwowi: także 17-letni Pedri po podaniu Ousmane Dembele, a później sam Dembele, korzystając z asysty Messiego.

FC Barcelona - Ferencvaros 5-1 (2-0)

Bramki:
1-0 Messi (27. - z rzutu karnego), 2-0 Fati (42.), 3-0 Coutinho (52.), 3-1 Charatin (70. - z rzutu karnego), 4-1 Pedri (82.), 5-1 Dembele (89.).

Czerwona kartka: Barcelona - Pique (68.).

Dénes Dibusz
62′ Sergi Roberto
Endre Botka77′
68′ Gerard Pique
Miha Blažič
Clément Nicolas Laurent Lenglet
Adnan Kovaczević90′
Sergiño Gianni Dest
Eldar Ćivić44′ 63′
76′ Miralem Pjanić
Ihor Kharatin  70′ (k.) 85′
63′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão
Isael da Silva Barbosa
 42′ 62′ Anssumane Fati
Oleksandr Zubkov71′
Frenkie de Jong
Aïssa Bilal Laïdouni32′ 63′
 52′ 70′ Philippe Coutinho
Dávid Miklós Sigér
 27′ (k.) Lionel Messi
Tokmac Chol Nguen71′
Ignacio Peña Sotorres
Márton Bánki
Arnau Tenas Ureña
Adam Bogdan
70′ Ronald Federico Araújo da Silva
Lasza Dwali
62′ Héctor Junior Firpo Adames
Abraham Akwasi Frimpong
Óscar Mingueza García
Marcel Heister63′
Carles Aleña Castillo
Gergo Lovrencsics77′
76′ Sergio Busquets
Wergiton do Rosário Calmon63′
Ricard Puig Martí
Robert Mak71′
Martin Braithwaite Christensen
Roko Baturina
63′  89′ Ousmane Dembélé
Bi Sylvestre Franck Fortune Boli71′
62′  82′ Pedro González López