FC Barcelona – AS Roma 6-1 w Lidze Mistrzów

Trzy bramki do przerwy, cztery po zmianie stron. Barcelona po raz kolejny zachwyciła i rozniosła Romę na Camp Nou aż 6-1. Wojciech Szczęsny zagrał cały mecz i obronił rzut karny.

Zobacz zapis relacji na żywo z tego meczu!

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Barcelona do tego meczu podeszła na luzie, bo już przed spotkaniem okazało się, że awansowała do kolejnej fazy. Przesądził o tym remis BATE Borysów z Bayerem Leverkusen 1-1.

Kolejny raz w bramce Romy stanął Wojciech Szczęsny, ale reprezentant Polski o tym występie będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Czekało go bardzo trudne zadanie, a przy tak rozpędzonej Barcelonie była to wręcz misja niemożliwa.

Zaczęło się już w 15. minucie. Gospodarze zabawili się w polu karnym gości, a finałem przepięknej, kombinacyjnej akcji był strzał do pustej bramki Luisa Suareza.

Podwyższył Lionel Messi, który wrócił do wyjściowego składu Barcelony po dwóch miesiącach nieobecności. Argentyńczyk zaczął tę akcję i skończył - pięknym lobem nad bezradnym Szczęsnym.

Na 3-0 strzelił Suarez, a jego wolej można pokazywać jako film instruktażowy młodym piłkarzom.

W przerwie trener gości Rudi Garcia musiał coś zmienić, bo na Camp Nou zapowiadało się na nokaut. Finezyjnie grająca Barcelona nie zamierzała poprzestać na tych trafieniach i szukała kolejnych bramek.

Gerard Pique podwyższył na 4-0, a chwilę potem drugiego gola w tym meczu strzelił Messi. Choć Szczęsny do tej pory spisywał się bez zarzutu i często ratował skórę kolegom, tym razem mógł zachować się lepiej. Reprezentant Polski odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Messi i nie miał problemów, by umieścić ją w siatce.

15 minut przed końcem faulowany w polu karnym Romy był Neymar. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki, ale Szczęsny obronił jego strzał! Polak przy dobitce Adriano był jednak bez szans.

Chwilę potem to samo działo się po drugiej stronie. Thomas Vermaelen sfaulował w polu karnym Edina Dżeko, a strzał Bośniaka z rzutu karnego obronił ter Stegen. W tym wypadku nie było jednak dobitki i szczęśliwego finału. Tego dnia Romie kompletnie nic nie wychodziło.

Już w doliczonym czasie gry honorowe trafienie zanotował Dżeko, ale jego gol był już tylko na otarcie łez.

Ba, wyjazdowe mecze Romy w tej edycji Ligi Mistrzów to prawdziwy dramat. Włosi stracili w trzech spotkaniach aż 13 goli.

Dzięki tej wygranej Barcelona przypieczętowała pierwsze miejsce w tabeli. Roma będzie walczyć w ostatnim meczu grupy E z BATE Borysów, które we wtorek zremisowało z Bayerem Leverkusen 1-1.

FC Barcelona - AS Roma 6-1 (3-0)

Gole: Suarez (15., 44.), Messi (18., 60.), Pique (56.), Adriano (77.) - Dżeko (90. + 1.).

Barcelona - Roma 6-1. Zobacz raport pomeczowy

Zobacz sytuację w grupie E Ligi Mistrzów

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | FC Barcelona | AS Roma | Wojciech Szczęsny