Eliminacje Ligi Mistrzów. Ferencvaros Budapeszt - Partizan Tirana 1-1, k. 1-3

Ferencvaros Budapeszt Michała Nalepy fatalnie wykonywał rzuty karne i odpadł w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Były zawodnik Wisły nie zagrał ani minuty, za to całe spotkanie zaliczył Gergo Lovrencsics, były zawodnik Lecha Poznań.

Sprawdź wyniki wszystkich meczów eliminacji do Ligi Mistrzów

Wydawało się, że Węgrzy spory krok do awansu zrobili już w Albanii. Ferencvaros zremisował tam 1-1 i przed sobą miał mecz na swoim boisku.

Spotkanie zaczęło układać się po myśli gospodarzy, bo już w 14. minucie rzut karny wykorzystał Zoltan Gera. Ferencvaros był więc w jeszcze korzystniejszej sytuacji, ale nie potrafił tego wykorzystać.

Do tego Węgrzy mieli pecha - tuż przed przerwą piłkę do swojej bramki skierował obrońca Oliver Huesing.

Ferencvaros ciągle napierał, ale niewiele z tego wynikało. Sędzia zarządził więc dogrywkę, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie zdecydowały rzuty karne.

Węgrzy wykonywali je fatalnie - dwa pierwsze spudłowali, a z czterech przestrzelili aż trzy! W efekcie to Partizan zagra o awans do czwartej rundy z FC Salzburg.

Ferencvaros Budapeszt - Partizan Tirana 1-1, k. 1-3

Bramki: 1-0 Zoltan Gera (14.), 1-1 Oliver Huesing (41. - bramka samobójcza)