Eliminacje Ligi Mistrzów: CSKA Moskwa - Sparta Praga 2-2

Dużo bramek i zmarnowany karny! CSKA Moskwa zremisował w Chimkach 2-2 ze Spartą Praga w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bliski awansu do czwartej rundy jest APOEL Nikozja. Rewanże za tydzień.

Liga Mistrzów: wyniki, strzelcy, terminarz

Rosyjski zespół wyszedł na prowadzenie w 14. minucie. Po znakomitym podaniu Zorana Tosicia Alan Dzagojew płaskim strzałem z pola karnego zdobył pierwszą bramkę.

Odpowiedź Sparty była natychmiastowa. Nigeryjczyk Kehinde Fatai strzałem z 17 metrów przy słupku zaskoczył Igora Akinfiejewa.

Po półgodzinie gry Mario Holek powalił w polu karnym Romana Jeremienkę, ale David Biczik obronił słaby strzał Dzagojewa z karnego.

Po przerwie znów na prowadzenie wyszli gospodarze, gdy Tosic strzałem przy słupku zakończył zespołową akcję CSKA.

Riposta gości znów była bardzo szybka. Po dośrodkowaniu z lewej strony Ladislav Krejczi główkował w okienko bramki Akinfiejewa.

W 84. minucie na boisku w miejsce Krejcziego pojawił się były piłkarz Śląska Wrocław Marco Paixao.

CSKA Moskwa - Sparta Praga 2-2. Raport meczowy

APOEL Nikozja pokonał na wyjeździe 2-1 duński FC Midtjylland i jest bliski awansu do decydującej rundy eliminacji LM.

Obie bramki dla zwycięzców zdobył Tomas de Vincenti. W 88. minucie gola dla gospodarzy strzelił Jakob Poulsen.

W cypryjskim zespole cały mecz rozegrał były piłkarz Legii Warszawa Inaki Astiz. Spotkanie na ławce rezerwowych spędzili: Mateusz Piątkowski (ostatnio Jagiellonia) i Semir Stilić (ostatnio Wisła).

FC Midtjylland - APOEL Nikozja 1-2. Raport meczowy

Świetnie na wyjeździe spisał się też drugi czeski zespół. Viktoria Pilzno pokonała w Tel Awiwie Maccabi 2-1.

Goście po 21 minutach prowadzili już 2-0 dzięki bramkom Aidina Mahmutovicia i Milana Petrżeli.

Maccabi odpowiedziało tylko jednym trafieniem. W 79. minucie gola zdobył Barak Itzhaki.

Maccabi Tel Awiw - Viktoria Pilzno 1-2. Raport meczowy

Piłkarze AS Monaco już po pierwszym wyjazdowym meczu ze szwajcarskim Young Boys Berno mogą być niemal pewni awansu.

Zawodnicy z księstwa wygrali na wyjeździe 3-1 po bramkach: Layvina Kurzawy, Guido Carrillo i Mario Pasalicia.

Dla gospodarzy trafił Raphael Nuzzolo.

Young Boys Berno - AS Monaco 1-3

Panathinaikos Ateny pokonał 2-1 FC Brugge, mimo że od 43 minuty grał w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał Sergio Sanchez. Fenerbahce Stambuł zremisowało bezbramkowo z Szachtarem Donieck.

Mołdawskie Milsami Orhei przegrało 0-2 z albańskim Skenderbeu Korce. Węgierski Videoton FC Fehervar zremisował 1-1 z białoruskim BATE Borysów.

W ostatnim rozegranym we wtorek meczu chorwackie Dinamo Zagrzeb zremisowało 1-1 z norweskim Molde FK. W 65. minucie czerwoną kartkę w zespole gospodarzy obejrzał Paulo Machado.