El. LM: Steaua Bukareszt i Sparta Praga podzieliły los Lecha Poznań

Lech Poznań odpadł w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Podopieczni Macieja Skorży przegrali w dwumeczu z FC Basel. Z rozgrywkami pożegnały się m.in. Steaua Bukareszt i Sparta Praga.

Do ostatniej rundy eliminacji LM nie awansowały m.in. Steaua i Sparta. Drużyna z Bukaresztu przegrała na wyjeździe z Partizanem Belgrad 2-4 (w Rumunii było 1-1), natomiast piłkarze z Pragi ulegli u siebie w rewanżu CSKA Moskwa 2-3 (na wyjeździe 2-2).

W ciekawie zapowiadającej się rywalizacji Szachtar Donieck - po wyjazdowym remisie z Fenerbahce Stambuł 0-0 - gładko zwyciężył w środę we Lwowie 3-0. Z kolei zespół Malmoe FF odrobił straty w starciu z FC Salzburg (w pierwszym meczu 0-2) i w rewanżu wygrał 3-0.

Dzień wcześniej dużą niespodziankę sprawili piłkarze Rapidu Wiedeń, którzy - zwłaszcza po remisie u siebie 2-2 - nie byli faworytami w rewanżu z Ajaksem Amsterdam. Ostatecznie zwyciężyli jednak w Holandii 3-2 i już tylko jedna przeszkoda dzieli ich od awansu do Ligi Mistrzów.

Ajaksowi nie pomogła dobra gra Arkadiusza Milika. Napastnik reprezentacji Polski strzelił efektowną bramkę z woleja w 52. minucie (na 1-2) i miał udział przy trafieniu na 2-2 (Serb Nemanja Gudelj). Bohaterem spotkania okazał się jednak 20-letni Louis Schaub z Rapidu, który zaliczył dwa uderzenia - w tym decydujące na 3-2 dla gości w 77. minucie.

Pokonani w tych dwumeczach wystąpią w czwartej, ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej.

Wyniki 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów (gwiazdka oznacza awans):

środa, 5 sierpnia

ścieżka mistrzowska

*FC Basel (Szwajaria) - Lech Poznań                        1-0 (0:0);pierwszy mecz 3-1

*AS Monaco - Young Boys Berno (Szwajcaria)                 4-0 (0-0); 3-1

El. Ligi Mistrzów - wyniki, terminarze, statystyki - kliknij tutaj!

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | Lech Poznań | Sparta Praga | Steaua Bukareszt