Reklama

Reklama

El. Ligi Mistrzów. Legia Warszawa już teraz pewna dużych pieniędzy

Legia Warszawa wygrała rewanżowy mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Tallin (1-0) i awansowała do kolejnej fazy zmagań. Sukces mistrzów Polski jest o tyle istotny, że są oni już pewni gry co najmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji, co wiąże się z sowitą gratyfikacją finansową.

"Wojskowi" we wtorkowym meczu mieli spore problemy z naprawdę ambitnie grającym przeciwnikiem, ale dzięki bramce Lopesa nie tylko postawili kropkę nad "i" w kwestii awansu, ale również zapewnili sobie udział co najmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji. Naturalnie, wciąż mają szansę na awans do fazy grupowej LM, ale nawet, jeżeli ta misja nie zakończy się powodzeniem, już teraz mogą być pewni, że sporo zarobią.

Awans do fazy grupowej LK to bowiem premia w wysokości 2,9 miliona euro, czyli w przeliczeniu - ponad 13 milionów złotych. Gdyby udało się jednak przejść całą drogę do fazy grupowej LM, czyli wyeliminować w trzeciej rundzie Dinamo Zagrzeb, a potem - jeszcze jednego rywala, zarobek wzrośnie zdecydowanie. Awans do fazy grupowej LM to bowiem premia w wysokości ponad 15 milionów euro, czyli... 70 milionów złotych.

Reklama

TC

Kibicuj naszym na IO w Tokio! - Sprawdź 
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje