El. Ligi Mistrzów: Lazio Rzym - Bayer Leverkusen 1-0

Lazio Rzym wygrało na Stadio Olimpico z Bayerem Leverkusen 1-0 w IV rundzie el. Ligi Mistrzów. Jedynego gola zdobył Senegalczyk Balde Keita. Przed rewanżem faworytem będą Włosi, którzy na własnym stadionie byli zdecydowanie lepsi.

Eliminacje Ligi Mistrzów: wyniki, strzelcy, terminarz

- Lazio to bardzo dobra drużyna, z pomysłem na grę. To sprawia, że nasza sytuacja jest jeszcze trudniejsza - twierdził przed meczem Roger Schmidt, szkoleniowiec gości.

Trener gości nie mylił się, bo rzymianie postawili przed Leverkusen twarde warunki. Od początku zaatakowali i dominowali na boisku niemal przez całą pierwszą połowę.

Kluczowa mogła okazać się 25. minuta spotkania. Wówczas Lars Bender uderzył z dystansu, a gospodarzy uratował słupek. Z kontrą ruszyło Lazio, a doskonałą piłkę do Miroslava Klose posłał Anderson. Napastnik reprezentacji Niemiec trafił jednak... w słupek.

Klarownych sytuacji było niewiele, ale naciskali gospodarze. Stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry. Inna sprawa, że Niemcy bardzo agresywnie podeszli do tego spotkania. Sędzia raz za razem używał gwizdka, a piłkarze Bayeru w samej pierwszej połowie dostali trzy żółte kartki.

Pierwsza część zakończyła się jednak bez bramek, choć przewagę mieli gospodarze.

W przerwie obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany, które miały zmienić obraz gry w drugiej części. Z boiska zszedł m.in. Klose, a zastąpił go Senegalczyk Balde Keita.

W 69. minucie piłka wreszcie wpadła do siatki. Uderzał Karim Bellarabi, a Etrit Berisha był bez szans. Tor lotu piłki zmienił jeszcze Stefan Kiessling, a sędzia uznał, że piłkarz jest na spalonym. Zawodnicy Bayeru mieli ogromne pretensje, ale arbiter decyzji nie zmienił.

Później dał o sobie znać wprowadzony po przerwie Keita. Senegalczyk przyjął piłkę na 45. metrze od bramki Bayeru, zwiódł kilku graczy gości i wbiegł w pole karne. Uderzył mocno i precyzyjnie, a Lazio objęło prowadzenie.

Goście próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nie mieli argumentów piłkarskich, by przeciwstawić się gospodarzom. Dobrze dysponowane Lazio wygrało 1-0 i będzie faworytem w walce o awans.

Rewanż odbędzie się za tydzień w Leverkusen. Jeśli Bayer znacząco nie poprawi organizacji gry, jesienią będzie występować tylko w Lidze Europejskiej.

Lazio Rzym - Bayer 04 Leverkusen 1-0 (0-0)

Gol: Keita (77.)