El. Ligi Mistrzów: BATE i Malaga blisko fazy grupowej

W środowy wieczór dokończono pierwsze spotkania czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Najbliżsi awansu do fazy grupowej są piłkarze BATE Borysów i Malagi, którzy przed rundą rewanżową mają dwubramkowe zaliczki.

Bohaterem rozegranego w Mińsku meczu BATE z  Hapoelem Ironi Kiryat Shmona FC został Witalij Rodionow. Napastnik gospodarzy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, pokonując strzegącego bramki gości Daniela Amosa w 29. i 78. minucie. Hapoel kończył mecz w osłabieniu, po tym jak w 71. minucie z boiska usunięty został Duszan Matovic.

Blisko awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów są również piłkarze Malagi, którzy na Estadio La Rosaleda niespodziewanie pokonali Panathinaikos Ateny 2-0 (2-0), strzelając obydwie bramki w pierwszej połowie spotkania. Najpierw Orestisa Karnezisa pokonał Martin Demichelis (17.), a wynik meczu ustalił Eliseu (34.).

Ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Bradze. Miejscowy Sporting zremisował z Udinese Calcio 1-1, a ozdobą zawodów był wyrównujący gol dla gospodarzy. W 68. minucie Ismaily dos Santos huknął zza pola karnego, a Żeljko Brkić mógł tylko przyglądać się, jak piłka wpada do jego bramki. Wcześniej trafienie dla Udinese zanotował Duszan Basta.

W pozostałych środowych spotkaniach AEL Limassol pokonał na własnym stadionie Anderlecht Bruksela 2-1, a Dinamo Zagrzeb w takim samym stosunku pokonało NK Maribor.

Zobacz wyniki, strzelców bramek i terminarz el. Ligi Mistrzów!