Reklama

Reklama

Dziewięciu Polaków w fazie grupowej Ligi Mistrzów

Do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów po raz kolejny nie awansował żaden polski klub, ale kibice "Biało-czerwonych" będą mogli śledzić losy dziewięciu rodaków w zagranicznych klubach. Sześciu z nich ma duże szanse na grę w podstawowym składzie.

Niezagrożona wydaje się pozycja Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego w Borussii Dortmund. Obaj piłkarze wzięli udział we wszystkich trzech dotychczasowych spotkaniach Bundesligi w sezonie 2013/14.

Reklama

Trzeci z piłkarzy w Dortmundzie - Łukasz Piszczek zwykle znajdował się w pierwszym składzie w poprzednim sezonie. Obecnie jednak dochodzi do zdrowia po dwóch operacjach - na boisko ma wrócić jesienią.

Dwóch "Biało-czerwonych" występuje też w innym niemieckim klubie - Bayerze Leverkusen. Sebastian Boenisch jest jednym z podstawowych obrońców, natomiast Arkadiusz Milik, który w barwach "Aptekarzy" zadebiutował w poprzednim sezonie, obecnie nie ma miejsca w kadrze meczowej w Bundeslidze.

Kosztem Legii Warszawa do fazy grupowej awansował Łukasz Szukała, który broni barw Steauy Bukareszt. 29-letni reprezentacyjny obrońca zwykle wybiega na boisko w pierwszym składzie.

W Arsenalu Londyn o rolę podstawowego bramkarza walczą Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Od początku sezonu większe uznanie w oczach francuskiego trenera Arsene'a Wengera znajduje ten drugi, jednak w marcu i kwietniu bramki częściej strzegł Fabiański.

Inny golkiper Łukasz Załuska jest zawodnikiem Celtiku Glasgow, który "rzutem na taśmę" wywalczył awans do fazy grupowej Champions League, eliminując walecznych piłkarzy Szachtioru Karaganda. Polak przegrywa jednak rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z kilkukrotnie powoływanym do kadry Anglii Fraserem Forsterem.

Liczba Polaków w dalszych fazach LM zostanie ostatecznie potwierdzona 2 września. Do tego dnia wszystkie drużyny powinny dostarczyć UEFA listy z nazwiskami 25 zgłoszonych do rozgrywek zawodników.

Polacy w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2013/14:

Łukasz Fabiański      bramkarz   Arsenal Londyn

Wojciech Szczęsny     bramkarz   Arsenal Londyn

Sebastian Boenisch    obrońca    Bayer Leverkusen

Arkadiusz Milik       napastnik  Bayer Leverkusen

Jakub Błaszczykowski  pomocnik   Borussia Dortmund

Robert Lewandowski    napastnik  Borussia Dortmund

Łukasz Piszczek       obrońca    Borussia Dortmund

Łukasz Załuska        bramkarz   Celtic Glasgow

Łukasz Szukała        obrońca    Steaua Bukareszt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje