Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa 1-1 (0-0). Liga Mistrzów

4 sierpnia na Stadionie Maksimir w Zagrzebiu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Dinamo Zagrzeb i Legii. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 597 widzów. Na boisku zobaczyliśmy siedmiu Polaków: Mateusza Hołowni, Kacpra Kostorza, Macieja Rosołka, Szymona Włodarczyka, Kacpra Tobiasza, Maika Nawrockiego, Kacpra Skibickiego z Legii.

Liga Mistrzów
2021-08-04 20:00 | Stadion: Stadion Maksimir | Widzów: 4597 | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Dinamo Zagrzeb
Legia Warszawa
1
1
B. Petković 60'
E. Muçi 82'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Legii i jedną drużynie przeciwnej.

Nagle piłkarze Dinamo Zagrzeb nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno Petković. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luka Ivanušec.

W 65. minucie Lovro Majer został zastąpiony przez Lirima Kastratiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał André Martinsowi z jedenastki gości. Była to 72. minuta pojedynku. Po chwili trener Legii postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Rafaela Lopesa. Na boisko wszedł Ernest Muçi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Legii doszło do zmiany. Tomasz Pekhart wszedł za Mahira Emrelego.

Wysiłki podejmowane przez zespół Legii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie Ernest Muçi wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Bartosz Slisz.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Luka Menalo, Marko Bulat, a na ich miejsce weszli Mislav Oršić, Josip Mišić. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Lima Linhares Lucas Luquinhas
27′ Kristijan Jakić
Andre Renato Soares Martins72′
65′ Lovro Majer
Bartosz Slisz8′
85′ Josip Mišić
Filip Mladenović
86′ Mislav Oršić
Mahir Emreli75′
 60′ Bruno Petković
Mateusz Hołownia
85′ Marko Bulat
Lindsay Rose
Amer Gojak
Kacper Skibicki
65′ Lirim Kastrati
Tomasz Pekhart75′
86′ Luka Menalo
Maciej Rosołek
Dario Špikić
Szymon Włodarczyk

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Dinamo Zagrzeb, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka Dinamo Zagrzeb w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.