Dinamo Zagrzeb - Arsenal Londyn 2-1 w Lidze Mistrzów

​Niespodzianka w meczu 1. kolejki grupy F Ligi Mistrzów! Dinamo Zagrzeb pokonało na swoim stadionie Arsenal Londyn 2-1. Czerwoną kartką został ukarany piłkarz "Kanonierów" - Olivier Giroud.

Liga Mistrzów. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Mistrzowie Chorwacji od początku meczu grali bez żadnych kompleksów i w 24. minucie wyszli na prowadzenie. Pivarić wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, ale jego strzał obronił Ospina. Piłka odbiła się jednak jeszcze od Alexa Oxlade’a-Chamberlaina i wpadła do siatki.

Kwadrans później jasne stało się, że gości będą mieli przed sobą piekielnie trudne zadanie, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał napastnik Arsenalu Olivier Giroud. Francuz zbyt ostro potraktował jednego z rywali i sędzia słusznie odesłał go do szatni.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Dinamo nie rezygnowało z ataków i po niespełna godzinie gry prowadziło już 2-0. Z rzutu wolnego dośrodkował Paulo Machado, a ładną "główką" popisał się Junior Fernandes, który pokonał Ospinę.

Arsenal rzucił się do odrabiania strat, ale gości stać było tylko na honorowego gola. W 79. minucie Theo Walcott popędził lewą stroną, znalazł się sam przed bramkarzem Dinama i ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce.