CSKA Moskwa - AS Roma 1-1 w Lidze Mistrzów

W meczu grupy E Ligi Mistrzów CSKA Moskwa zremisowało z AS Romą 1-1. Bramkę dla wicemistrzów Włoch zdobył, strzałem z rzutu wolnego, Francesco Totti. Piłkarze CSKA wyrównali w 93. minucie.

Do 40. minuty znacznie lepsze okazje stwarzali sobie piłkarze CSKA. Najlepszą szansę zmarnował Seydou Doumbia, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarze Romy.

To jednak rzymianie tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Francesco Totti. Najstarszy strzelec gola w historii Ligi Mistrzów potężnie uderzył z 18 metrów pod poprzeczkę.

W 60. minucie Radja Nainggolan popisał się znakomitą indywidualna akcją. Minął dwóch rywali i wbiegł w pole karne, ale  fatalnie spudłował z 12 metrów.

CSKA odpowiedziała strzałem Doumbii. Piłkę na rzut rożny sparował Morgan De Sanctis. W 80. minucie Igor Akinfiejew uratował drużynę z Moskwy. Płaskie uderzenie Adema Ljajicia obronił nogą.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry CSKA doprowadziło do remisu. Dośrodkowanie Wasilija Bierezuckiego przeszło nad głowami jego partnerów oraz obrońców Romy i wpadło do siatki.

CSKA Moskwa - AS Roma 1-1 (0-1)

Bramki: Bierezucki (93.) - Totti (43.)

W grupie H BATE Borysów przegrało 0-3 z FC Porto. Zwycięstwo Portugalczyków oznacza, że pewny wyjścia z grupy jest Szachtar Donieck. Porto już wcześniej zapewniło sobie awans.

Bate Borysów - FC Porto 0-3 (0-0)

Bramki: Herrera (56.), Martinez (65.), Tello (89.)

Zobacz tabele, wyniki i strzelców Ligi Mistrzów

Dowiedz się więcej na temat: CSKA Moskwa | AS Roma | Liga Mistrzów | Francesco Totti