Crvena Zvezda Belgrad - FK Kairat Almaty 5-0 (3-0). Liga Mistrzów

28 lipca na Stadionie Rajko Mitić w Belgradzie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Crvena Zvezda a FK Kairat Almaty. Mecz zakończył się zwycięstwem Crvena Zvezda 5-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół FK Kairat Almaty tylko 2-1, więc awans wywalczyła jedenastka Crvena Zvezda.

F. Falco 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny FK Kairat Almaty.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crvena Zvezda w dziewiątej minucie spotkania, gdy Aleksandar Katai strzelił pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Crvena Zvezda, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie wynik na 2-0 podwyższył Loïs Diony. Sytuację bramkową stworzył Aleksandar Dragovic.

W 34. minucie Dino Mikanović został zastąpiony przez Gulzhigita Alykulova.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 42. minucie Aleksandar Katai ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mirko Ivanić. Bramka padła po podaniu Milana Rodicia.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Markowi Gobeljiciowi z drużyny gospodarzy.

Niedługo później Filippo Falco wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crvena Zvezda, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Marko Gobeljić.

Między 59. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Crvena Zvezda: Marko Gobeljić, Loïs Diony, Filippo Falco, Aleksandar Katai, Guélor Kanga, na ich miejsce weszli: Milan Gajić, Nikola Krstović, El Ben Nabouhane, Marko Lazetić, Nenad Krstičić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artura Shushenacheva, Arsena Buranchieva, Rade Dugalica zajęli: Ricardo Alves, Andrey Ulshin, Alexander Shirobokov. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-0.

Danil Ustimenko
50′ 59′ Marko Gobeljić
Yan Vorogovskiy
79′ Guélor Kanga Kaku
Arsen Buranchiev63′
 49′ Mirko Ivanić
Denis Polyakov
 9′, 42′ 79′ Aleksandar Katai
Aybol Abiken
Sékou Junior Sanogo
Artur Shushenachev63′
 56′ 68′ Filippo Falco
Silva De Souza Vagner Love
 21′ 68′ Loïs Diony
Alexander Shirobokov77′
59′ Milan Gajić
Gulzhigit Alykulov34′
79′ Nenad Krstičić
Andrey Ulshin63′
68′ El Fardou Mohamed Ben Nabouhane
José Kanté Martínez
68′ Nikola Krstović

79′ 90′ Marko Lazetić

Milan Pavkov

Zespół Crvena Zvezda był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół FK Kairat Almaty wymienił czterech graczy.