Club Brugge - Lazio Rzym 1-1 w 2. kolejce Ligi Mistrzów

Bardzo mocno osłabione Lazio zremisowało z Club Brugge 1-1 w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Obie bramki padły w pierwszej połowie, a po przerwie swoją szansę w barwach włoskiego klubu otrzymał Szymon Czyż.

Koronawirus bardzo mocno zdziesiątkował kadrę Lazio i w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Club Brugge nie wystąpili czołowi piłkarze zespołu. Ciro Immobile, Manuel Lazzari i Luis Alberto musieli pozostać w Rzymie, gdzie odbywali kwarantannę. Zamiast nich do Belgii wybrało się natomiast kilku graczy z młodzieżowych ekip "Biancocelestich".

Pomimo osłabienia podopieczni Simone Inzaghiego jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Joaquin Correa otrzymał dobre podanie z bocznej strefy boiska, złamał akcję do środka i pewnym uderzeniem dopełnił formalności. Gospodarze odpowiedzieli tuż przed przerwą po bezmyślnym faulu we własnym polu karnym Patrica. "Jedenastkę" na gola zamienił natomiast Hans Vanaken.

W 69. minucie meczu na boisku swoje pierwsze minuty w Lidze Mistrzów otrzymał Szymon Czyż. 19-latek zmienił Felipe Caicedo, a w protokole meczowym zapisał się dzięki żółtej kartce, zdobytej kilka minut później.

Wesley Hoedt45′
32′ Krépin Diatta
Adam Marušić
Ruud Willem Vormer
Sergej Milinković-Savić
Eduard Sobol
Jean-Daniel Akpa58′
 42′ (k.) Hans Vanaken
Mohamed Salim Fares35′ 56′
88′ Mats Rits
Marco Parolo
69′ 88′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Carlos Joaquín Correa  14′
84′ Charles De Ketelaere
Marco Bertini
88′ Michael Krmenčík
Szymon Czyż68′ 76′
84′ Noa Noëll Lang