Club Brugge KV - Manchester City 1-5 (0-2). 3. kolejka Ligi Mistrzów

19 października na Jan Breydelstadion odbył się mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami FC Brugge i Manchesteru City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 5-1. Na stadionie zasiadło 24 915 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-19 18:45 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 24915 | Arbiter: Istvan Kovacs
C. Palmer 67'

Od pierwszych minut jedenastka Manchesteru City (”Obywatele”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Brugge była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie kartkę obejrzał Clinton Mata z FC Brugge.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City w 30. minucie spotkania, gdy João Cancelo strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Philip Foden.

W 32. minucie sędzia pokazał kartkę Aymericowi Laportemu, zawodnikowi Manchesteru City.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City w 43. minucie spotkania, gdy Riyad Mahrez zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Stanleya N'Sokiego, zawodnika gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 53. minucie wynik na 0-3 podwyższył Kyle Walker. W zdobyciu bramki pomógł Kevin De Bruyne.

W 56. minucie Mats Rits został zastąpiony przez Ruuda Vormera. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Ederowi Alvarezowi-Balancie z drużyny gospodarzy. Była to 65. minuta pojedynku.

Niedługo później Cole Palmer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manchesteru City, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Raheema Sterlinga.

Mimo że zespół FC Brugge nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 54 ataki oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 81. minucie gola pocieszenia strzelił Hans Vanaken. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Ruud Vormer.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Riyad Mahrez z Manchesteru City. Przy zdobyciu bramki asystował Fernandinho.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-5.

. Ederson
24′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Kyle Walker  53′
Jack Hendry
Ruben Dias
45′ 79′ Stanley Pierre N'Soki
Aymeric Laporte32′ 57′
Eduard Sobol
Joao Cancelo  30′
56′ Mats Rits
Kevin De Bruyne64′
56′ Kamal Sowah
Bernardo Silva57′
65′ 68′ Eder Alvarez-Balanta
Rodrigo Hernández Cascante71′
Noa Noëll Lang
Riyad Mahrez  43′ (k.), 84′
 81′ Hans Vanaken
Philip Foden64′
79′ Charles De Ketelaere
Jack Grealish
Senne Lammens
Scott Carson
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Zack Steffen
68′ Noah Mbamba-Muanda
Nathan Aké57′
79′ Brandon Mechele
. Fernandinho71′
Federico Ricca Rostagnol
Ilkay Guendogan57′
56′ Ignace Van der Brempt
Cole Jermaine Palmer64′  67′
56′ Ruud Willem Vormer
Ołeksandr Zinczenko
Jose Izquierdo
Gabriel Jesus
79′ Bas Leon Dost
Raheem Sterling64′

Drużyna Manchesteru City była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Manchesteru City przyznał jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.